Mostecký motokárový tým HKC absolvoval další díl mistrovství republiky, který se konal na nové trati v Chebu.

Víkend byl poznamenán nepřízní počasí, ale malí piloti se s ní vypořádali nadmíru úspěšně. Dan Skočdopole a Tomáš Nigrin ve třídě Bambini bodovali čtvrtým a šestým místem.

Jan Janovský v kategorii Easy 60 dokonce zvítězil a Ondřej Nigrin mu kryl záda ze stříbrné příčky. Závodníci mostecké stáje bez nadsázky tak náročný víkend zatím ještě neabsolvovali.

Tréninky a závody na mokré trati vyžadují při jízdě na hraně naprosto odlišný styl, který si zatím ve své kariéře nikdo z nich neměl šanci vyzkoušet.
I proto, že už ale mají se svými minivozítky celkem dost zkušeností na suchu, dokázali celkem rychle přijít na záludnosti kluzké trati a kromě důležitých bodů si z Chebu vezou i nové poznatky a zkušenosti.

Nejvíc si tentokrát polepšil Honzík Janovský, který se dobrými výsledky ze západu Čech rázem posunul z devátého na šesté místo v průběžném hodnocení šampionátu.

„Nebudu tvrdit, že jsme na zataženou oblohu a déšť nekoukali s obavami,“ přiznal trenér školáků a majitel týmu Ivan Houzák.

„Už předpověď naznačovala, že to bude jako na houpačce a kluky jsme na to upozorňovali. Bylo jasné, že budou muset dávat pozor nejenom na svůj styl jízdy, ale zároveň si i hlídat soupeře a reagovat na jejich chyby. Karting je kontaktní a často se stává, že ten, kdo chybuje a dostane smyk, smete z trati ještě další dva tři soupeře. Ztráty se potom těžce dohání. Kluci se ale dokázali všem nebezpečným situacím vyhnout a jeli si svoje. Na takovém povrchu není nic důležitějšího, než chladná hlava. Udělali mi prostě velikou radost,“ řekl ještě trenér.

Závodníky v týdnu zase čekají školní povinnosti a na začátku července už zase vyrazí na další bitvy o mistrovské body, tentokrát do Písku a o dva týdny později na trať do Vysokého Mýta.

„Závodní strategie je jasná. Odevšad chceme vozit body,“ uzavřel trenér úspěšné stáje Ivan Houzák.

Dušan Matouš