Bronzovou medaili ve své kategorii si vyjela Agáta Vaňková. Celkově startovalo přes 640 triatletů.

„Trať Czechmana je velice zrádná, je totální placka a každý se snaží jet „podlahu" od začátku a v kombinaci s vedrem je to o tom, nechat si síly až do konce. Osobně tyto triatlony nemusím, mám raději kopce, kopce, kopce a to i v běhu," s úsměvem hodnotil zkušený závodník Tomáš Langhammer, který doběhl celkově na 327. místě.

O náročný závod byl velký zájem. Startovní listina byla od listopadu loňského roku vyprodaná. Nejlepším z Krušnomanů byl Martin Student, který ve své kategorii 40 – 44 let skončil desátý. Poprvé se na polovičním Ironmanovi představil Jan Paparega, který protnul cílovou pásku na celkovém 219. místě v čase 5:17:29. „Parádní vstup mezi triatlety," chválil oddílového kolegu Tomáš Langhammer. V kategorii 50-54 let vybojovala bronzovou medaili Agáta Vaňková.

Dalším závodem Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu bude Moraviaman s dvojnásobnou porcí kilometrů: 3,8 km plavání, 180 km v sedle kola a 42,2 km běhu.