„Po zkušenostech z jara jsme se rozhodli začít trénovat online za pomoci mobilní aplikace. Samozřejmě se nejedná o plnohodnotný trénink, zaměřujeme se především na fyzický rozvoj. Samy jsme matky a víme, jak je někdy obtížné zajistit během dne dětem dostatek pohybu,“ vysvětlila Eva Vostárková trenérka mládežnických kategorií DHK Baník Most.

Online setkání s trenérkami probíhají třikrát týdně, obvykle trvají mezi 30 a 60 minutami a jsou určené pro mladší žákyně (ročníky 2008/2009) i minižačky a přípravku (ročníky 2010 a mladší). Starší věkové kategorie mají individuální tréninkové plány. „Snažíme se, aby cvičení nebyla nijak náročná ani na vybavení a aby se dala zvládnout i v bytě, takže každému stačí prostor zhruba jedenkrát dva až tři metry,“ vysvětlila trenérka.

Na cvičení na dálku není zapotřebí ani žádné speciální technické vybavení, využívat mohou to, co používají k online školní výuce.

„Ve vedení tréninků přecházíme na aplikaci XPS network. Trenéři mládeže absolvovali online školení a postupně připravují tréninkové náplně,“ uzavřela Eva Vostárková.

Jan Pimper