Minulý týden hostily házenkářky DHK Baníku Most úřadujícího mistra WHIL DHC Slavii Praha. Proti soustředěnému výkonu celého kolektivu Černých andělů se pražská děvčata, která hrála hodně na sebe, nedokázala prosadit a domácí Baník zvítězil.

Tento víkend zavítá na sever Čech další, velmi atraktivní soupeř. Mistr České republiky, novopečený vítěz Českého poháru a současně nejvýše postavený český tým tabulky extraligy Veselí nad Moravou. Rozdíl mezi devátým Mostem a třetím Veselí je tabulkových osm bodů.

Zápas se hraje v sobotu 21. ledna v netradiční čas již od 16.00 hodin. Důvodem časového posunu je vytíženost sportovní haly a večerní již sedmý ročník Házenkářského plesu, který se koná v areálu Benedikt.

Oba soupeři v jarních kolech odehrály po jednom zápase. Černí andělé měli v prvním kole volno a v druhém využili domácího prostředí a za pomoci 900 diváků porazili pražskou Slavii 24:18.

Veselské panenky v prvním kole překvapivě zaváhaly doma a podlehly celku Olomouce 23:26, v kole druhém pak měly volno a mohly se v klidu připravovat na zápas s Mostem.

„Všechny zápasy začínají od nuly a každý soupeř je hratelný“ říká mostecký kouč Mostečanek Tomáš Kuťka a dodává:

„Jdeme zápas od zápasu, teď musíme zapomenout na vítězství se Slávií a soustředit se na celek Veselí. A zda zvolím stejný recept jako proti Slávii? To ne, na každé družstvo se musí hrát jiný styl hry, použít jiné hráčky. Snažíme se prosazovat kolektivní hrou celého týmu a zatím se nám daří. Měli jsme na to necelý týden, abychom něco vymysleli. Jedno ale víme už dnes, na naší straně je fantastické publikum, kterému patří velké poděkování. My se budeme snažit je nezklamat i když máme před sebou velmi těžký úkol, nejtěžšího soupeře mistra republiky.“

Petr Sadílek