V táboře mosteckých házenkářů zaznívaly v průběhu týdne znepokojivé signály týkající se absencí v sestavách obou týmů mladších žáků. Vedení mosteckých družstev trápí zejména velký počet dlouhodobých marodů. Co však naplnilo početní mizérii celku A i B byly rodinné akce a nechuť vstávat k odjezdu v krutých 5.30 hodin.

Výjezdy k turnajům ve Frýdlantském výběžku nejsou pro slabé povahy, to ví již několik generací házenkářů naší oblasti a poznali to i nováčci, kteří absolvovali šestnáctihodinový výjezd. Všem kteří to zvládli tímto patří uznání starších kolegů a všech příznivců.

K prvnímu zápasu s účastí Mostu naskočil tým béčka, který se musel obejít bez své opory zadních řad Zdeňka Mádleho, který byl zařazen do A týmu. V obraně se však usadil a k dobrým výkonům se rozehrává Tonda Wurdák, který si svými výkony rovněž říká o brzké zařazení do A týmu.

Ani další z obránců Dan Kalaš, či do útoku střídající Jakub Linda se nejeví vůbec špatně. Na obraně ukázala svou nebojácnost také maličká Verča Lindová zapůjčená na trunaj z družstva mladších žaček Baníku. Do útoku vedl tým Mosteckého Baníku B kapitán Martin Šalanský (další potencionální adept do sestavy A týmu), který ke svému bojovnému výkonu dokázal přidat i vstřelené branky.

Střelecky se prosadil rovněž Kuba Linda a klukům v útoku pomohla další mladší žákyňka Martinka Kadlecová. V bráně předvedl množství bravurních zákroků Honzík Salvetr. Stejně jako A tým museli si všichni bojovníčci v dresu mosteckého béčka turnaj odehrát bez střídání, přesto naplno bojovali do poslední minuty a i když se neubránili debaklu od raspenavských mladíků, na trenérském můstku vládla s předvedeným výkonem všech nejmenších a nejmladších Baníkovců spokojenost, zejména s přístupem k házené. Vedení Baníku si může mnout ruce, nábory nových tváří do klubu byly opětovně úspěšné a zbývá pouze udržet tým pohromadě, doléčit veškerá zranění.

Výsledky a sestava Baníku Most NH „B“:
Louka - Most B 10:0 (3:0), Most B - Žatec 1:10 (0:5), Most B - Raspenava 2:30 (1:14), brankář - Honza Salvetr, obrana - Tonda Wurdák, Dan Kalaš, Verča Lindová, obrana/útok - Kuba Linda (2 góly), útok - Martin Šalanský (3 góly, kapitán týmu), Martinka Kadlecová, trenér - Jan Kneř.

Áčkaři Baníku Most NH přijížděli do Raspenavy s rozpaky, neboť během týdne dokonal se rozpad defenzívy. Pilíř obrany, Filip Siman si zlomil ruku, další zkušený zadák, Pavel Wolf (sobotní oslavenec) si dokonce v minulém týdnu vytrpěl operaci a Baník tak začíná de facto s obranou od začátku.
Po turnaji měl trenér Mosteckých důvody k radosti, byť samo sebou chyb by se dalo v turnaji nalézt spousty, ale bez chyb by snad nemohla házená ani bavit a mohli bychom zrušit tréninky, proto hodnocení celého týmu může vyznít veskrze kladně.

„Největší síla našeho současného týmu tkví v tom, že kluci jdou do každého zápasu se zdravým respektem, ať jde o jakéhokoli soupeře. Oproti loňské sezóně navíc borci Baníku ví, že k poražení je každý tým,“ uvedl trenér Jan Kneř. „Objektivně je nutno podotknout, že náš A tým a Raspenavský zůstal po loňské sezóně nejméně oslaben odchody klíčových hráčů, když navíc do Raspenavského týmu přibyli ještě kvalitní hráči z Hejnic.“

Výsledky a sestava Baníku Most NH „A“:
Žatec - Most A 4:8 (2:4), Most A - Raspenava 11:8 (5:0), Louka - Most A 1:9 (0:2), Most A - Most B 19:2 (10:1).
Most A : brankář - David Lisý (kapitán týmu), obrana - Zdeněk Mádle, obrana/útok - Honza Mertl (9 gólů), Jirka Vaic (8 gólů), Honza Tajč (3), Pavel Ferenczy (2), útok - Pavel Kadlec (25), trenér - Jan Kneř.