„Svůj vnitřní boj s bolestí, vedrem a únavou Jan Paparega vyhrál a jen potvrdil známé nejen sportovní heslo, že každá krize, bolest má své dno a od něj se dá odrazit a začít znova,“ poukázal šéf litvínovského Krušnomana Tomáš Langhammer.

Brzké nedělní ráno znamenal start pro dva členy litvínovského týmu ve švýcarském městě Zürich, kde se jel známý IRONMAN Switzerland na distancích 3,8 km plavání + 180 km cyklistiky + 42,2 km běhu. Do konce cyklistické části oba dva bojovali bok po boku, ale na závěrečný maraton si více sil pošetřil Ivo Polách a v čase 10:21:52 hodin mohl sám sobě říci to známé: I´m IRONMAN. Druhý člen, který ještě na konci cyklistiky byl Ivovi stínem, si do cíle doběhl s časem 11:39:19 hodin.

Brzké vstávání čekalo v neděli i na mladší a starší žáky, kteří ve městě husitských tradic, v Táboře, měli svoje Mistrovství České republiky. Mezi mladšími žáky si na 20. místě umístil Adam Rež, v kategorii starších žáků si poté Tomáš Bartovský vybojoval 27. místo a jeho kolega z teamu Martin Salvet 31. místo. Ve večerních hodinách pak město Tábor patřilo kategoriím mužů a žen, kde si Krušnoman TT Litvínov odvezl i pódiová umístění. V kategorii nad 60 let si pro druhé místo doplaval, dojel na kole a doběhl Zbyněk Zeman a pouhých 8 vteřin za svým kolegou si pro bronz dospurtoval Michal Reindl.

Fanoušky mají Černí andělé jedny z nejlepších v celé česko-slovenské soutěži.
Andělé budou na roztrhání. Prověří je kvalita

„Ač věkem veteránského, jejich souboj byl skvostný. Bramborovou pozici si z Tábora odváží Lucie Süsserová v kategorii. Nejrychlejším Krušnomanem v Táboře byl tradičně Oto Ottenschläger, který ve své věkové kategorii bral 9. místo. Pavel Kočíb ve své věkovce 10. místo,“ doplnil Langhammer.

V neděli se jel poslední závod Českého Poháru v terénním triatlonu v Hradci Králové. Zde do bojů zasáhla dvojice Agáta Vaňková a Jaroslav Soldátek. Oba dva si vedli velice úspěšně a zlato z Hradce Králové si odváží Agáta Vaňková, která dle předběžných výsledků by měla i vyhrát Český Pohár ve své věkové kategorii. Jaroslav Soldátek si odváží parádní 5. místo.

Příští víkend bude nabitý triatlonovými událostmi z Norska, ze Slovenska a z Filipín. Na kultovní extrémní dlouhý triatlon Norseman odjela Alena Vrátná, na Slovensko na dlouhý triatlon Slovakman pak Veronika Ondreičková a z Austrálie odlétá na Philippines na ostrov Cebu Ironman 70,3 Jakub Langhammer.

(tl, vev)