V sídle EHF ve Vídni byly rozlosovány úvodní kola evropských házenkářských pohárů.

V osudí byly i České celky, mezi kterými tentokrát nechyběl ani DHK Baník Most, který už pilně nabírá fyzickou kondici.

V mužské kategorii, házenkáři mistrovského celku HC Dukly Praha se v 2. kole Poháru EHF utkají s dánským celkem Nordsjaelland Handbold. V PVP určil los házenkářům HCB OKD Karviná atraktivního soupeře Flensburg-Handewitt z Německa. Ve 3. kole Challenge Cupu změří své síly HC Gumárny Zubří s bosenským MRK Gorazde.

V ženách se mistrovský celek HC Britterm Veselí utká o dvě postupová místa v předkole Ligy mistryň, začátkem září s celky Üsküdar Belediyesi (TUR), RK Zajecar (SRB) a Iuventa Michalovce (SVK). O postup z 2. kola Challenge Cupu bude bojovat Sokol Písek ve skupině A s KSS Kielce (POL), ZRK Zrijnski Mostar (BIH) a HC Druts Belinichi (BLR).

Zápasy se hrají na jednom místě, turnajovým způsobem a postupuje pouze vítěz.

Mostečtí Černí andělé si na svého soupeře musí ještě chvíli počkat. S ohledem na nasazení do 4. kola (mezi posledních 16 týmů) bude proveden los dle družstev, která se do tohoto kola probojují až 15. listopadu 2011. Zda přivítají andělé svého evropského soupeře už v nové sportovní hale se ještě s určitostí neví, ale na dokončení rekonstrukce sportovní haly se intenzivně pracuje dnem i nocí.

Petr Sadílek