Doupovské okruhy se jely jako sedmý závod Severočeské amatérské ligy, mostecké kluby postavily jen redukované sestavy a na oceněná místa se prosadila jen mládež.

Třiadvacet kilometrů dlouhý okruh z Nepomyšle přes Dvérce, Valeč a Podbořanský Rohozec má mírně zvlněný profil, v lize se na něm závodilo podesáté.
Jeden okruh žactva zvládl nejrychleji mostecký Miroslav Stanko, dva okruhy pak reprezentantka Lucie Záleská, která sebrala prvenství veteránům.
Společný závod mladších veteránů a juniorů vyhrál po třech okruzích chomutovský čtyřicátník Petr Prokeš, mostecký junior David Blažej dojel na druhém místě kategorie.

Ze spojeného pelotonu mladých mužů a třicátníků ujela ve druhém okruhu pětice favoritů a z ní posléze dva borci, kteří v lize nebodují. Vítězství slavil Jakub Svoboda (Svijany) před Petrem Novákem (Praha), v odstupu se spurtovalo o třetí místo.

Pět minut ztráty měla šestičlenná skupina, z mosteckých tam byli Jaroslav Vágner (KL sport) a Jaromír Synek (SKP).
Oba si tak udrželi výborné pozice v průběžném pořadí, Vágner vede muže a Synek je za Davidem Jeřábkem druhým třicátníkem.
Dalším závodem KL sport Cupu – SAL bude pro ligu zvláštní a těžký silniční cyklomaraton nazvaný Krušnoton, který odstartuje 7. srpna v Teplicích.

Rudolf Hoffmann