Hokejbalové mistrovství světa, které se hraje v současných dnech v Mostě, má prvního odpadlíka. Tím je bezesporu německý výběr do šestnácti let.
Mladí Němci ve třech utkáních inkasovali 23 branek a zatím se nedokázali brankově ani jednou prosadit. Jen od Kanady Němci vyfasovali dvanáct gólů.
Zajímavá je i statistika německých střel na branku. Jeho reprezentanti totiž ve třech duelech vypálili na brankáře soupeře jen dvanáctkrát.
Polovina z tohoto počtu směřovala v úvodním střetnutí na gólmana Česka.

Ve stejné věkové kategorii se nedaří ani Švýcarsku. To je na tom podobně jako Němci, také ještě nevstřelilo branku a patnáct jich dostalo. Švýcarsko má za sebou dva duely. Dnes se utká s Německem.

Dnešním dnem také odstartoval program v mostecké aréně netradičních sportů.

Tam bylo od osmi hodin zahájeno mistrovství České republiky přípravek. V aréně hokejbalového Penta se bude hrát až do 19.45 hodin.

Výsledky 2. hracího dne:

U18: Česko – Švýcarsko 8:3
Branky: Průcha Michal (Šíma Radek), Štěpáník Radim (Polívka Miroslav), Olyšar Jan (Hofmeister Lukáš), Deveri Danko (Šíma Radek, Hofbauer Jan), Deveri Danko, Bittner Ladislav (Cempírek Jiří), Krejčí Roman, Šíma Radek (Průcha Michal) - Müller Marc (Schärer Valentin), Baume Jerome, Müller Marc (Kiener Mauro). Třetiny: 2:1, 2:1, 4:1.
Střely: 34:13. Vyloučení: 6:8. Přesilovky: 7:5. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 100. Rozhodčí: Bittner (GER), Čačko (SVK).

U18: Kanada – Slovensko 5:2
Branky: 04:10 EQ Tedesco Daniel (Greenaway Darcy, Doxtator Andy), 06:56 EQ Robitaille Jacob, 38:41 EQ Shaw Jason (Brown Kory, Lelievre Ryan), 40:20 EQ Kontos Kristoff, 43:39 ES Johnson Ryan - 16:23 SH Halas Igor, 23:18 PP Fillo Michal (Zkuky David). Třetiny: 2:0, 0:2, 3:0. Střely: 27:17. Vyloučení: 4:3. Přesilovky: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:1. Diváků: 120. Rozhodčí: Koskuba (CZE), Sakkas (SUI).

U16:Slovensko – Německo 5:0
Branky: Dinda Lubomír (Strauch Andreas), Okuliar Daniel (Ferletak Kristian, Mendel Jan),Salgo Marek (Gardlik Martin, Dinda Lubomír), Ertl Jakub (Kasanicky Adam), Salgo Marek (Brncal Denis, Okuliar Daniel). Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0. Střely: 45:4. Vyloučení: 4:5. Přesilovky: 5:4. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 110. Rozhodčí: Žižka (CZE), Hillis (CAN).

U16: Kanada – Švýcarsko 8:0
Branky: Frandsen Brandon (Moreau Jessey, Lloyd Mathew), Suidy Devan (Abercrombie Brett, Ceraldi Chris), Meyer Eric (Moreau Jessey), Maiolino Justin (Skubnik Zach), Ceraldi Chris (Abercrombie Brett), Goulbourne Tyrell (Maiolino Justin), Abercrombie Brett (Suidy Devan), Maiolino Justin (Nicoll Cam, Lloyd Mathew). Třetiny: 2:0, 2:0, 4:0. Střely: 36:7. Vyloučení: 4:4. Přesilovky: 4:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 120. Rozhodčí: Čačko (SVK), Koskuba (CZE).

U18: Švýcarsko – Kanada 1:8
Branky: Thürig Severin (Müller Marc) - Johnson Ryan (Monkhouse Keenan), Monkhouse Keenan (Blaauwendraat Ryan, Seeley Jason), Johnson Ryan (Seeley Jason, Blaauwendraat Ryan), Greenaway Darcy (Davison Jack, Marchand Tyler), Brown Kory (Kontos Kristoff), Davison Jack (Greenaway Darcy, Marchand Tyler), Monkhouse Keenan (Johnson Ryan, Lelievre Ryan), Tedesco Daniel (Doxtator Andy, Davison Jack). Třetiny: 0:3, 1:1, 0:4. Střely: 7:48. Vyloučení: 3:1. Přesilovky: 1:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 150. Rozhodčí: Žižka (CZE), Reiner (GER).

U16: Česko – Slovensko 0:4
Branky: Dinda Lubomír (Strauch Andreas, Hoffman Adrian Okuliar Daniel (Hirkala Tomas), Hirkala Tomas (Brncal Denis), Dinda Lubomír. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3. Střely: 17:23. Vyloučení: 9:8. Přesilovky: 5:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 460. Rozhodčí: Sakkas (SUI), Bittner (GER).

U18: Slovensko – Česko 3:3
Branky: Salka Michal (Halas Igor), Halas Igor (Salka Michal), Salka Michal (Luptak Michal, Halas Igor) - Cempírek Jiří (Krejčík Josef), Průcha Michal (Blaško Jan, Cafourek Jiří), Polívka Miroslav (Kubis Šimon, Hofmeister Lukáš). Třetiny: 1:1,1:1,1:1. Střely: 28:29. Vyloučení: 13:14. Přesilovky: 11:10. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 467. Rozhodčí: Hillis (CAN), Reiner (GER).