Trať ve vysokém Mýtě je záludná, ale zároveň i dobře vyvážená. Stejně jako například v Písku, i tady musí závodníci bojovat i s poměrně výrazným převýšením.

Ani toho se ale nejmladší člen týmu nelekl a už ve volných trénincích jezdil velice slušné časy. Dobře odjetou kvalifikací si pak zajistil postavení na špici a ve všech třech nedělních bodovaných rozjížďkách dokázal soupeřům ukazovat hlavně zadní nárazník své motokáry. Součet získaných výsledků jej pak logicky vynesl na první místo v celkovém víkendovém hodnocení.

Michael Topinka měl tentokrát trochu ztíženou pozici faktem, že teprve v týdnu před závody získal nový podvozek Praga a neměl čas se s ním dokonale sžít.

I tak ale se svou motokárou s motorem o objemu 125 kubických centimetrů jezdil hodně vepředu a vybojoval celkové druhé místo.

„Projevilo se tu, že v HKC Akademii motorsportu jezdce připravujeme na to, aby byli schopní přizpůsobit se technice. Káru jsme přivezli skutečně jen několik dní před odjezdem do Mýta a na testování nebyl čas. Michael se musel srovnat s trochu odlišným chováním podvozku, než na jaké byl dosud zvyklý. Malinko jsme si pohráli s geometrií, ale hlavní je, že dokázal průběžně reagovat a s výsledkem jsme všichni spokojení," okomentoval situaci šéftrenér týmu Ivan Houzák.

Dodal, že pro Michaela šlo o premiérový závod v nové kategorii a hlavně o přípravu na příští týden, kdy se tým opět ve Vysokém Mýtě zúčastní letošního druhého podniku oficiálního Mistrovství ČR v kartingu.

„Tam už Michael musí v kategorii KF3 předvést, že si s károu rozumí naplno. Konkurence bude veliká a kromě Moravského poháru a KC Cupu je republikové mistrovství logicky tím nejprestižnějším seriálem, který vůbec jedeme," uzavřel šéftrenér Ivan Houzák.

Dušan Matouš