Most, Sosnová - Velice dobrý výsledek zaznamenala mostecká motokárová stáj HKC racing při tradičním Kočka Cupu, který se jel na okruhu v Sosnové u České Lípy.
Zimní vytrvalostní závod na strojích Honda 390 je pravidelným zakončením kartingové sezóny už od roku 2001.
Letošní ročník se vyznačoval rekordní účastí pěti desítek posádek a velice vyrovnanými souboji. Posádka ve složení Aleš Kohout, Pavel Machulda, Jan Pešl a Václav Zborník skončila po tříhodinovém maratónu na pátém místě.
Absenci sněhu pořadatelé účastníkům vynahradili tím, že celou trať skropili vodou. Teplota lehce pod nulou už se postarala o ostatní, takže celé tři hodiny byly okořeněny hodinami, střety a výlety z dráhy v mnohem větší míře, než tomu v kartingu bývá za normálních okolností.
Ve tříhodinovém maratónu pochopitelně záleží nejen na dovednosti pilotů, ale také na strategii zastávek v boxech i na štěstí a výdrži techniky. „Všechno vyšlo přesně podle předpokladů. Kluci podali bojovný a vyrovnaný výkon a dokonce jsme ani nemuseli přezouvat obutí,“ nechal se slyšet šéf mosteckého týmu Ivan Houzák. „Páté místo je v tak ostré konkurenci opravdovým úspěchem. Skvěle jela i druhá posádka ve složení Aleš Holan, Míra Černý, Martin Madera a Jakub Bambas. Ti měli sice trochu smůlu na střety s jezdci o několik kol pozadu, ale jejich celkové jedenácté místo mezi padesátkou soupeřů hodnotím také velice vysoko. Zimní vytrvalostní závod pravidelně znamená skutečný konec motokárové sezóny. Zároveň je ale pomyslným startem té příští. Chceme dál pokračovat ve výchově mladých talentů a v rámci republikových šampionátů obsazovat stále lepší místa,“ ukončil Houzák.