Primárním cílem týmu a jeho HKC Akademie motorsportu je hledání a výchova nejmenších talentů pro toto odvětví a síly spojil už druhým rokem s Prague Academy, která má stejné poslání. Proto bude začínajících i zkušených jezdců takové množství.

"Spolupráce s panem Petrem Ulbertem a Prague Academy se nám velice osvědčila a už loni dosáhli její frekventanti na slušná umístění a medaile. Zkušení budou letos pokračovat v cestě vzhůru, nováčci začnou sbírat první zkušenosti," popsal start sezóny trenér malých závodníků Ivan Houzák.

V rámci sezóny se jede celkem šest podniků a závodníci na motokárách se utkají také ve Vysokém Mýtě, Písku, na německém Wackersdorfu, v Třinci a ještě jednou i v Chebu. "Volíme strategii, kdy piloty, kteří se osvědčí v nižší kategorii, nasazujeme v další sezóně do vyšší, protože jen tak mohou jezdecky růst a cítit správnou motivaci. Nejde tedy primárně o sbírání titulů, ale právě o učení a sbírání zkušeností a dovedností. Ty ostatně budou potřebovat zase ve vyšších kubaturách motokár a pak ve formulích, nebo cestovních vozech na velkých okruzích. Ta cesta je dlouhá a ne všichni ji ujdou. Ale když nic jiného, kluci získávají správné návyky třeba i pro budoucí řidičský život v běžném provozu," řekl ještě trenér.

Lze dodat, že kromě domácího šampionátu pojedou nejlepší závodníci také vybrané podniky německého WSK a DKM, kde lze porovnat síly s velkou konkurencí a vrcholem sezóny bude obvyklé Grand Finale Easy Kart v Itálii.