Nyní o víkendu vyzvou Žraloky Ledenice. „Opět nejsme favoriti, ale chceme to dotáhnout co nejdále,“ prohlásil Kasal.

Doposud byli mostečtí softbalisté nejvýše šestí, a to v minulém roce. Painbusters ve čtvrtfinále předvedli při prvních dvou zápasech skvělou obranu, když nedostali ani jeden bod. I v dalším utkání se ukázala obrana jako rozhodující faktor, jelikož padly jen tři body. „Klíčovou roli zastoupil Vojtěch Buchner, který za tři zápasy dovolil jeden bod. To je nevídané, nikdo to moc nečekal. Plus se nám sešla forma na pálce. Byl to týmový výkon,“ radoval se Kasal, který se zúčastnil také červnového mistrovství světa v Praze a v Havlíčkově Brodě.

„Měli jsme náročnou přípravu. Po šampionátu jsem si stihl odpočinout a teď mám pocit, že mám pořádnou formu,“ doplnil Kasal, který věří svému týmu dál. „Máme skvělou náladu.“ Zároveň dodává, že to nebude určitě jednoduché. Painbusters totiž vyzou Žraloci Ledenice, vítěze základní části. „Je to papírově nejsilnější tým, který na titul čeká několik let. Rozhodující bude, abychom do toho šli bez zbytečných nervů a přehnaného respektu. Musíme hrát v pohodě, nepodřizovat se jim.“

Ledenice táhne skvělý útok, zejména Patrik Kolkus, legenda českého softbalu. Ten už v této sezoně odpálil osm homerunů. Jeho týmový kolega Patrik Kopečný dokonce o jeden více. „Útok mají nejsilnější v lize, musíme se na něj připravovat. Proběhl skauting, informace o nich máme,“ dodal Kasal. Mostečtí hráči začnou semifinálovou sérii v Ledenicích v sobotu od 13:30. V neděli pak ve stejném čase začne duel v Mostě. Hraje se na tři vítězné zápasy.

Spectrum Praha – Painbusters Most 0:3 (0:7, 0:7 a 1:2)

Semifinálové zápasy začnou v sobotu – Chomutov vyzve Břeclav a Ledenice Most.

(uhl, vev)