Letos se na druhý svátek vánoční v hale Dukly Liberec potkají obě české reprezentace. „Už loni jsme akci pojali v mém domácím prostředí jako další z oslav a ukončení roku, což chceme i letos a navrhl jsem to samé Peťov i Brejlovi (generální manažer české reprezentace do 21 let – pozn. red.). Využil toho, protože už žádné reprezentační akce nejsou a s týmem dojedou. Sice turnaj s malým fotbalem nemá vůbec nic společného nemá, ale tady nepracujeme na tom, abychom z kluků udělali lepší hráče, naopak jde o to mužstvo lidsky stmelit,“ popsal organizátor turnaje a generální manažer českého áčka Luděk Zelenka.

Turnaj začíná ve středu v deset hodin dopoledne a národní A tým do Lasvit Cupu vstoupí jako obhájce prvenství. „Áčko loni mělo konkurenci, protože přijelo hodně malofotbalových týmů jako Restaurace U Pecků Praha nebo Atlético Most. Pojali jsme sice akci trošku slavnostněji, kluci byli uvolnění, ale podařilo se nám vyhrát,“ sdělil Zelenka.

České áčko v malém fotbale v srpnu vyhrálo vyhrálo mistrovství Evropy v Ukrajině a z toho výběru se v Liberci představí deset hráčů, například Ondřej Bíro, Stanislav Mařík, František Hakl, Patrik Levčík, David Presl, Jiří Sodoma, Pavel Šultes nebo Jakub Polák. S nimi si zahrají herec Ladislav Hampl, populární Jarmil ze seriálu Okresní přebor, nebo zpěvák Jakub Děkan. „V nějakém zápase si šmrncnou, ale kostra je jasná,“ poznamenal organizátor.

Český výběr do 21 let v říjnu v Praze ovládl premiérové mistrovství světa a tímto kláním se s jeho dresem rozloučí starší hráči jako Lukáš Haspra, Břetislav Tvrzník nebo Michal Šmerda. „Soupisky jsou poměrně tajné, nikdo nechce nic říct, ale vždycky na turnaji bývá velká kvalita. Tipnu si, že finále českých reprezentací nebude,“ uvažoval Zelenka.