„Vzhledem k začínající podzimní čísti závodnické sezóny byla účast na našem turnaji o něco menší oproti loňskému ročníku. To však nezměnilo nic na tom, že by klesla i kvalita závodníků," popsal mostecký trenér Milan Robovský.

Z necelé stovky závodníků ze třinácti klubů bylo dvanáct judistů z mosteckého oddílu při 15. ZŠ. Ti dali do svých bojů veškerou energii a výsledkem byl zisk devíti medailí. Čtyři zlaté, čtyři stříbrné a jedna bronzová medaile znamenalo, že Mostecký klub se v celkovém hodnocení klubů umístil na prvním místě a obhájil tak loňský zisk Putovního poháru.

„Jeho získání bylo velmi těsné a neboť zlatý a stříbrný klub měl shodných 21 bodů ze zisku medailí. O setrvání poháru v domácím klubu tak rozhodl počet závodníků, kdy mostečtí měli o dva zúčastněné závodníky méně. Naši borci byli výborní a udělali nám velkou radost. Byla na nich vidět kondiční připravenost a výkonnostní pokrok díky soustředění, které proběhlo poslední dva týdny v srpnu," dokreslil Robovský.

Zlato si vybojovali Adam Vrábel, Ondra Šejstal, Jiří Lejsek a Lukáš Bláha. Stříbro získali Karel Bednář, Jakub Novotný, Matěj Výborný a Filip Čežík. Bronz si domů odnesl Miroslav Jirásko.

V hodnocení klubů získal zlato a putovní pohár oddíl z 15. ZŠ Most, na stříbrné pozici byl klub SK Judo Teplice a bronzový byl klub VTŽ Chomutov.