V květnu ukončeném žebříčku jednotlivců se z prvenství radoval bílinský Lukáš Rais (Rosengart B Praha) a stejný hráč měl největší šance opanovat také žebříček dvojic a letos poprvé vedený žebříček technických disciplín. Mezi ty, co mu to chtěli co nejvíce znepříjemnit patřili Lukáš Krampera a Jiří Klimpl v kategorii dvojic a Jan Le v technických kategoriích.

Turnaj samotný byl napínavý zejména ve dvojicích, kde se jako spoluhráči sešli zmiňovaný L. Krampera (Sportklub Bečov) se svým ligovým spoluhráčem M. Kačerem. Jejich úkolem bylo smazat jedenácti bodový náskok dosavadního lídra L. Raise.

Ten poslední turnaj sezóny absolvoval také s ligovým parťákem M. Býnou. Z toho jasně vyplývá že zisk nejcennější trofeje byl pro zainteresované vnímán prestižně. Což potvrdil také třetí adept (ztrácející však již 130 bodů) J. Klimpl hrající rovněž se spoluhráčem P. Vohankou.

Brzká úvodní prohra páru Krampera-Kačer však naznačila také přítomnou nervozitu a jedni z favoritů šli cestou oprav. Ovšem vše se točilo zejména okolo lídra průběžného pořadí, který bez zaváhání vše vyhrál a všechny kalkulace byli zbytečné. Taktéž v kategorii technických si Lukáš Rais pohlídal svůj bodový náskok a završil tak letošní triple, když k prvenství mezi jednotlivci přidal též triumf ve dvojicích a zmíněných technických disciplínách, za něž obdržel trofej pro Nejuniverzálnějšího hráče sezóny.

Součástí závěrečného dílu Mosteckého poháru bylo také vyhlášení ligové sezóny a předání trofejí oceněným družstvům. Ligovými premianty se stali hráči mosteckého 035/Clanu pro něž to byla další obhajoba. Trofej za vítězství v ligovém poháru převzali hráči družstva Brooklyn B Louny. Více podrobností na www.foosball.cz.

(ph)