Mostecký talent Dušan Chromý si lehce došel pro prvenství. „Navíc byl Dušan také vyhlášen jako nejlepší boxer turnaje. V prvním zápase vyhrál jasně 14:1 a ve finálovém duelu pak vyprovodil z ringu trojnásobného mistra Maďarska a pátého účastníka na mistrovství Evropy v poměru 10:0. Soupeř neměl šanci. Dušan zaboxoval perfektně a měl jasnou převahu. Se soupeřem si vpodstatě dělal co chtěl,“ smekl před svým svěřencem kouč Roman Tonka. Chromého čeká příští rok pořádná zabíračka. V roce 2010 ho čeká juniorské mistrovství světa ve Francii, pak se v seniorské kategorii hodlá představit na mistrovství Evropy v Moskvě a se svým trenérem Tonkou plánuje i olympijské hry mládeže v Singapuru.

„Dušan je velký talent. Řekl bych, že ve své váze (do 54 kg) nemá v republice konkurenci. Sháním mu tedy zápasy v Německu,“ doplnil k Dušanovi Chromému jeho kouč.

Karel Gaži si v prvním zápase na turnaji poradil se svým českým soupeřem v poměru 11:5, ale ve finálovém duelu pak nestačil na jednoho z moldavských borců a podlehl mu 0:2 a bral tak druhé místo.

Bratr Dušana Chromého David pak postoupil do dalších bojů turnaje volným losem, ale ve finálovém duelu pak nestačil na Maďara a podlehl mu 0:4.