Mostecké ploutvařky z Uhlomostu ovládly světový pohár

Most - Družstvo juniorek oddílu Uhlomost - sport se stalo vítězem Světového poháru CMAS v ploutvovém plavání a rychlostním potápění 2017. Juniorky mosteckého oddílu ve složení Karolína Dérerová, Lucie Kolaříková, Daniela Uhlířová, Karolína Žižková a Eliška Trollerová bodovaly na závodech v Italském Lignanu, polském Olstztýně a minulý víkend ve Zlatém finále v turecké Antályi.

3.10.2017

Vítězné družstvo juniorek Uhlomostu.Foto: Uhlomost

Celkový bodový součet ze seriálu závodů, ve kterých byla klasifikována přesně stovka klubů z celého světa, mostecké plavkyně katapultoval na první příčku před ukrajinský Aqualeader Kijev a polský klub Delfinek Chodziez. Rozhodla především vyrovnanost a vysoká kvalita výkonů všech členek družstva. V celkovém hodnocení jednotlivců mezi 311 závodnicemi obsadily Karolína Dérerová 6. místo, Lucie Kolaříková 7. místo, Daniela Uhlířová 8. místo, Karolína Žižková 11. místo a Eliška Trollerová 14. místo.

Finálové kolo v turecké Antályi přineslo mosteckým plavkyním dva cenné kovy. V závodě na 50m BF vybojovala Daniela Uhlířová stříbrnou medaili časem 0:23,48. Ze stejného kovu se radovala štafeta na 4 x 100 m PP ve složení Karolína Dérerová, Eliška Trollerová, Karolína Žižková a Lucie Kolaříková. Závod v Turecku měl pro mostecké ploutve především příchuť brambor, protože ve čtyřech individuálních disciplínách obsadila mostecká děvčata 4. příčku vždy o maximálně 20 setin sekundy.

Kompletní pětice výše jmenovaných mosteckých ploutvových plavkyň se polovinu prázdnin připravovala na juniorské Mistrovství světa, které se začátkem srpna konalo v ruském Tomsku. I tady byly mostecké plavkyně velice úspěšné.

Grandiózního úspěchu zde dosáhla především Daniela Uhlířová, která si ze světového šampionátu přivezla bronzovou medaili ze smíšené štafety na 4 x 100 m BF, kterou vybojovala spolu s Terezou Chromcovou z Olomouce a dvěma plavci z oddílu Laguny Nový Jičín Jakubem Kovaříkem a Jakubem Klimparem. Celkový fantastický výkon Daniela potvrdila i v individuálním závodě na 50m BF, kde vybojovala šesté místo na světě mezi juniorkami.

Vůbec nejúspěšnějším českým závodníkem na MS juniorů byl super talent z Nového Jičína Jakub Kovařík, který se v Tomsku stal dvojnásobným světovým šampionem v disciplínách na 100 m PP a 100m RP.

Pod další skvělý výsledek české výpravy na juniorském MS se podepsala trojice Karolína Dérerová, Karolína Žižková a Lucie Kolaříková, která společně s olomouckou Alžbětou Hnáthovou vybojovala ve štafetě na 4 x 200 PP páté místo, když v rozplavbách posunula hranici českého rekordu na hodnotu 6:28,75 s.

Po skončení Mistrovství světa juniorů mostecká děvčata přešla prakticky bez odpočinku ihned do přípravy na Finále světového poháru. Dosažené výsledky jsou tedy odměnou za obětované prázdniny a dobrým startovním můstkem do nadcházející sezóny 2017/2018, ve které se trojice plavkyň Karolína Dérerová, Karolína Žížková a EliškaTrollerová posune již do kategorie dospělých a bude usilovat o nominaci na světový šampionát dospělých v Srbsku. Daniela Uhlířová spolu a s Lucií Kolaříkovou budou ještě usilovat o nominaci na juniorské ME v tureckém Istanbulu.

Josef Žižka

Autor: Redakce

3.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

V pátek 20. října kolem třetí hodiny v Základní škole Havlíčkova odvolil i lídr krajské kandidátky Pirátů Mikuláš Peksa z Litoměřic
161

Mikuláš Peksa, Piráti: Naši voliči přišli odevšad

Dýňová polévka

Víte si rady s dýní? Pošlete nám svůj nejlepší recept!

V hale skoro spíme, jsme tady pořád, směje se Borovská a těší se na volno

Most – Trošku to připomíná cepování ruských hokejistů na vyhlášených bazách, kde znali jen trénink, dřinu a spánek. Mostecké házenkářky kráčí za úspěchem v podobném režimu. Pivotka Michaela Borovská s nadsázkou a úsměvem říká: „V hale už skoro spíme, jsme tady pořád a budeme tady pořád.“

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Podrobné výsledky: Babišovo ANO vyhrálo i ve všech vesnicích Mostecka

Mostecko - Most, Litvínov, Meziboří, Lom, Horní Jiřetín, Hora Svaté Kateřiny a všechny vesnice v okolí mají jediného společného vítěze, hnutí ANO.

Kdo uteče z knihovny? Nová hra pro dětské návštěvníky láká na Pottera

Litvínov - Cílem je vyluštit všechny hádanky a v časovém limitu uniknout ze zamčené místnosti. Ta potěší hlavně milovníky školy čar a kouzel v Bradavicích.