Proč se bát Písku? Letos mají Jihočešky neskutečnou sezonu. V jedenácti zápasech sedmkrát vyhrály, dvakrát remízovaly a dvakrát prohrály. Rvou se o play off. Jaký rozdíl proti minulým sezonám, kdy si soupeři jezdily do Písku zlepšovat skóre. To už neplatí. Písečanky naposledy doma uhrály remízu 26:26 se silným Veselím, kde si trenér Luboš Hudák zhluboka oddechl: „V tuhle chvíli můžu říct, že jsme tady bod ztratili, ale kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tu získáme bod, tak ho bereme.“ Písek zkrátka letos budí respekt.

„Myslím, že když se budeme soustředit samy na sebe a hrát naší hru, tak bychom v Písku neměly mít problém. Písek letos opravdu jede, příčinu vidím v trenérce Keclíkové a správném stmelení kolektivu. Nečeká nás rozhodně lehký zápas,“ předvídá mostecká brankářka Eva Bezpalcová, která soupeře z dlouhého působení v nejvyšší soutěži dobře zná.

„Soupeře známe, jeho hru sledujeme a samozřejmě se budeme připravovat i po taktické stránce, primárně pro nás ale platí stále totéž, tedy, že se chceme koncentrovat na svou hru a předvést co nejlepší výkon. Rád bych, abychom navázali na naše poslední utkání v Lize mistrů proti Györu, kde jsme byli spokojení jak s přístupem, tak s herní kvalitou. Takto bychom chtěli hrát a věřím, že se takto odprezentujeme i v sobotu. Doufám, že budeme na zápas dobře naladění, protože ligový konec roku potřebujeme odehrát co nejlépe, abychom měli alespoň trochu rezervu na leden a únor, kdy to pro nás se začátkem skupinové fáze Poháru EHF zase začne být hektické,“ řekl mostecký trenér Jiří Tancoš.