O deset bodů vyhrály prvoligovou soutěž házenkářky DHK Baník Most. Svou nadvládu potvrdily i v poslední kole v Porubě, kde si došly pro další dva body. Teď už směřují myšlenky na příští víkend, kdy doma rozehrají baráž o postup do interligy.

TJ Sokol Poruba – DHK Baník Most 24:32

Poruba se chtěla v domácím prostředí představit v tom nejlepším světle. Most pojal tento zápas jako možnost pro přípravu na baráž o interligu, kde se utká jako vítěz I. ligy s Jindřichovým Hradcem, posledním českým celkem v interlize (WHIL). Baník prošel letošním ročníkem I. ligy bez většího zaváhání. Z 22 zápasů, dokázal jedenadvacetkrát zvítězit a jen jedinkrát zaváhal v Olomouci. Druhá Poruba ztratila na Most celkem 10 bodů. I v Českém poháru se Baník dostal daleko, a to mezi posledních 8 nejlepších celků republiky.

Porubští organizátoři naprogramovali poslední zápas na neděli v 11.00 hodin. Baník nechtěl k zápasu nastupovat rovnou z autobusu, a tak Most odcestoval k zápasu již v sobotu. Noc strávila baníkovská děvčata v Olomouci a odpočatá nastoupila k nedělnímu utkání.

Zápas zahájila tak, jak se na mistra I. ligy patří. Obě ostré spojky Mostu daly po dvou gólech, a když křídelnice Mrkvičková přidala další branku, vedl Baník v 6. minutě 0:5. Následně potom se začaly rozkoukávat i domácí hráčky. Poločas 13:19.

Prvních patnáct minut po přestávce hrál DHK Most ještě naplno, ale za stavu 14:28 polevil a domácí hráčky dostaly příležitost upravit na přijatelný výsledek.

Trenér hostujícího družstva Jiří Hanus k zápasu poznamenal:

„V zápase už o nic nešlo, a tomu jsme byli rádi. V případě, že bychom museli v Porubě zvítězit, byl by tento zápas pro nás asi hodně těžký. Takhle to byl klidný zápas a já jsem rád, že se nám nikdo nezranil. Utkání mělo jednoznačný průběh a my jsme si mohli zkusit potřebné herní varianty pro další dva, pro nás nejdůležitější barážová střetnutí.“
Sestava a branky Mostu: Kantůrková, Müllnerová – Crhová 5, Dvořáková, Tomášková 3, Benešová, Mrkvičková 2, Vysloužilová 1, Kovačková, Martinková 10, Luzumová 5, Schererová, Kylarová 1, Stellnerová 5. Poměr vyloučení: 4:5, 7m hody: 6/4:0/0, rozhodčí: Adam + David Kondělkovi, 90 diváků.

Baráž v Mostě:

Do bojů o postup do nejvyšší soutěže vstoupí mostecké házenkářky v sobotu 8. května na domácí půdě, kdy budou od 17.30 hodin hostit družstvo Jindřichova Hradce.

(sap, vev)