Výhra na horké litevské půdě se nerodila snadno, to po utkání uznal i trenér Mostu Dušan Poloz. „Zápas byl velmi vyrovnaný. Od začátku dominovaly obrany. Soupeř se dobře vracel a pokrýval nás jak v první, tak ve druhé vlně," ohlédl se za vystoupením v Litvě Poloz.

V poločase hostující tým prohrával 11:13. „V prvních patnácti minutách druhé půle jsme se dostali do krizové situace, kdy jsme prohrávali už 18:22," připomněl Poloz a pokračoval. „Koncentrovaným výkonem, vynikající obraně včetně Müllnerové v brance a s přispěním několika jejích zákroků jsme se dostali do několika trháků a zápas rozhodli v náš prospěch."

Poslední patnáctiminutovku vyhrál Most 11:4. „Házená nebyla pěkná, nebyla kvalitní. Hráli jsme ale trpělivě, dostávali se do brejků a podařilo se nám utkání otočit. V posledních patnácti minutách už jsme byli jasně lepším družstvem na hřišti."

Odveta se hraje v mostecké hale v sobotu 17. listopadu od 13.00 hodin, pořadatelé tak vyšli vstříc divákům. Vzhledem k finálové účasti našich tenistů v Davis Cupu, posunuli čas zahájení zápasu. Přijďte pokud možno v černém oblečení a vytvořte pro Litevky v hledišti černé peklo.

Petr Sadílek