Matouš Kasal byl nominován do národního výběru poprvé letos. Fanoušky byl ale vyhlášen hrdinou mistrovství. Dvakrát na turnaji rozhodl zápas homerunem v poslední chvíli, tzv. walk-off homerun. Ten druhý se mu přitom podařil v tom nejdůležitějším zápase – ve finále proti Nizozemsku. Kasal tak zajistil České republice vítězství 10:3. „Je to skvělý pocit, mně už se to tenhle týden povedlo podruhé, a předtím ještě nikdy v životě. A to, že se to povede tady na takovémhle turnaji, to je neuvěřitelný,“ radoval se v emocích Kasal.

Ve finále se blýsknul také Jiří Nezbeda nevídaným zákrokem v zadním poli. Těžký odpal protivníka chytil ve skoku těsně nad zemí ze vzduchu a tím Nizozemce vyautoval a poslal ho zpět na lavičku.

Mostečtí byli po celý turnaj stabilním článkem sedmnáctičlenného českého národního týmu. A vezou tak domů tři zlaté medaile.

Budeme mít zastoupení i na mistrovství světa?

Jakmile skončí zasloužené oslavy, začnou se hráči prát o šanci představit se českým fanouškům i příští rok na světovém šampionátu. Ten se dosud nikdy nepořádal v Evropě, pro každého softbalistu ze starého kontinentu proto půjde o vrchol kariéry. A důvěru dostanou jen ti opravdu nejlepší.

Předvést se trenérům budou mít možnost jak v Extralize, tak i prestižním Intercontinetal Cupu – ten proběhne v Praze už letos na konci srpna. V souboji kontinentů budou Češi čelit mistrům světa z Nového Zélandu i nejlepším národním týmům ze všech světových kontinentů; dorazí Argentina, Japonsko, USA, Botswana a Dánsko.

Mostecký reprezentant Matouš Kasal.
Softbalové ME: Mostecký reprezentant Kasal vítězným homerunem vyřídil Brity