O jakou akci šlo, kde jste se stal mistrem světa?

Šlo o mistrovství světa v benchpressu, silovém trojboji a mrtvém tahu asociace WPC. V silovém trojboji je více asociací, je to podobné jako v boxu s tím, že WPC je nejstarší, nejprestižnější a největší open asociace ze všech.

S jakým jste uspěl výkonem? A co konkurence?

Ve čtvrtek 31. října jsem soutěžil v silovém trojboji kategorie RAW (bez použití speciálních podpůrných dresů) a nazvedal jsem: 280 kg dřep, 200 kg benchpress a 320 kg mrtvý tah. Součet 800 kg mi stačil na stříbro a o 2,5 kg jsem porazil ruského závodníka Smirnova. První skončil Čech Jan Žvak. Konkurence byla vysoká, v kategorii nás bylo šest s tím, že každý závodník musí splnit limit na svém domácím mistrovství. Závodil jsem v kategorii do 140 kg. Druhý den v pátek jsem soutěžil znovu v mrtvém tahu v kategorii EQ (s dresy) a povedeným pokusem 340 kg jsem dokázal zvítězit. O to cennější to je, že se mi podařilo porazit tři ruské závodníky a jednoho Mongola, kteří v tomto sportu dlouhodobě dominují.

Dá se tento titul u vás brát jako vrchol vaší současné kariéry?

Byl to určitě vrchol a nejcennější titul, připravoval jsem se na něj dlouho. Soutěžím již šest let a nasbíral jsem tituly a medaile z více jak třiceti soutěží. Ten tlak na mne byl ale obrovský, přijelo spoustu kamarádů, rodina, takže jsem byl i v den závodu dost nervózní. Nepřekonal jsem ani tréninkové výkony, o to je ta medaile cennější.

Jaké další úspěchy už z minulosti máte za sebou, které byste vyzdvihl a kterých si ceníte?

Mezi mé úspěchy patří titul juniorského mistra světa, absolutního juniorského mistra Evropy, trojnásobného mistra republiky, vicemistra Evropy v mužích a titul vicemistra a mistra světa v mužích. Také jsem vloni reprezentoval ČR na soutěži masters olympia v Miami. Tohoto pozvání si velmi cením a byl to pro mne zážitek na celý život. Medaile z mistrovství světa mezi muži však stavím ještě před to.

Jak složité je na takovou soutěž se připravit? Myslím z pohledu tréninku a stravy. Určitě strávíte hodně času v posilovně.

Složité to určitě je velice, zejména to skloubit s prací. Silový trojboj není jen o dřině v posilovně, kterou podstupuji čtyřikrát týdně, ale zejména o dění mimo. Je třeba mít speciální stravu, dodržovat spánek, odpočinek a snažit se eliminovat stres.

Co říká na váš úspěch okolí a rodina? Váš otec Vladimír Jeřábek je bývalý skvělý hokejista.

Rodina mě podporuje na sto procent. Otec se na mistrovství světa byl dokonce osobně podívat a moc se mu to líbilo. Samozřejmě si nikdo z rodiny neodpustí poznámky typu, že v šedesáti mě budou bolet všechny klouby, ale já mám na tuhle věc trochu jiný názor.