„Po ubytování ve skautské klubovně se jich jako každý rok ujala paní Máša, která pro ně měla připravený program, tentokráte pletení košíčků. A navíc ještě naše holky usínaly při čtení pohádky. No a po brzkém ranním vstávání na nás ve sportovní hale čekaly domácí, aby kláním s námi od 08.00 hodin zahájili turnaj," popsal trenér Mostečanek Jiří Maršík.

Na tomto turnaji se prezentovala kromě domácích a Mosteckých ještě družstva Havlíčkova Brodu, Kolína, Třeboně a jedno družstvo chlapců z Českých Budějovic.

„Naše účast na tomto turnaji měla především pomoct získat sebevědomí hráčkám, které věkově patří do této kategorie, ale prakticky trénují a hrají za mladší žákyně. Ty byly doplněny hráčkami, které trénují u mini žákyň a s velkou takzvanou šest jedničkovou házenou nemají tolik zkušeností," dodal Maršík.

V pohodové a klidné atmosféře se hráčkám Baníku ve třetím zápase podařilo překvapivě porazit kluky z Českých Budějovic, no a v dalších dvou zápasech děvčata dominovala a za dvě prohry a tři vítězství si při slavnostním vyhlášení napochodovaly pro bronzové medaile. Jako třešnička na dortu už bylo individuální ocenění pro Ladu Strakovou, která byla oceněna jako nejužitečnější hráčka turnaje.

„Co říci na závěr, účel pro který jsme na turnaj odcestovali, byl naplněn, přesně ty hráčky, které to potřebovaly a od kterých, jsem to očekával, se začaly zápas od zápasu více prosazovat a jejich sebedůvěra opravdu rostla. A to je to hlavní. To že se nám povedlo přivézt medaile a ocenění je povzbudivé, přesto, že to nebyl náš hlavní cíl," dokreslil Maršík.

Sestava a góly Baníku Most
Kateřina Grundová a Tereza Jurinová brankařky, Adéla Martínková 3, Eliška Jindřichová 8, Aneta Křepelová 9, Lada Straková 12, Kateřina Šuttová 17, Anna Bechyňská, Viktorka Brodáni, Aneta Dočekalová, Valérie Brátová, Adéla Albrechtová a Lucie Válečková.
Trenér: Jiří Maršík, Asistent trenéra: Markéta Tvrzová.

(jm, vev)