Na hladkém postupu do baráže se podílela i levá spojka z Mostu Hana Martinková, která soupeřkám z Itálie, Bulharska a Litvy nasázela 19 gólů. „Ty týmy nebyly tak těžké, takže vyhrát byla povinnost. Uvidíme, koho teď dostaneme pro play off. Tam už to bude zajímavější, protože soupeři budou těžší. Pokud se nám podaří postoupit na šampionát, tak to bude ještě hezčí,“ řekla Deníku nová hvězda české házené a dodává: „Bude to hodně složité.“

Byly jste jasnými favoritkami kvalifikační skupiny, ale opravdu jste čekaly, že soupeřky přejedete rozdílem třídy?

Já jsem vůbec nečekala, že to bude tak jednoznačné. V reprezentaci se zas tak dlouho nepohybuju a ani jeden tým jsem neznala, nikdy jsem proti nim nehrála. Bylo to příjemné překvapení (úsměv). Každá hráčka si mohla zahrát, mohly jsme si vyzkoušet různé herní varianty. Myslím si, že i trenér mohl být spokojený, jak to dopadlo.

Trenér Bašný může být spokojený i s vaším výkonem, neboť jste potvrdila střeleckou formu. Víc gólů než vy nasázela jen Černá…

Konečně jsem si zahrála v reprezentaci delší dobu. Bylo to pro mě parádní. Trefila jsem si i do brány, takže super (úsměv).

Proti komu se vám osobně hrálo nejlépe?

(Dlouho přemýšlí) Nejvíc gólů jsem dala Litevkám, no tak to byl asi můj nejlepší zápas (smích). Proti Litvě jsem začínala v základní sestavě, nemusela jsem naskakovat do rozjetého vlaku, a to se hnedka hraje lépe.

Mohla tato skupina vůbec prověřit vaši sílu?

Nebyla to tak těžká skupina. Soupeři byli nečekaně jednoduchý, takže těžko to mohlo být měřítkem kvality. Myslím si, že přípravné zápasy proti Slovenkám byly těžší.

Losování dvojic pro play off proběhne 19. prosince. Neřešily jste v kabině po postupu, koho byste si přály?

O tom jsme se vůbec nebavily. Nechtěly bychom dostat Španělky, Němky nebo Norky. Přes takové silné týmy by bylo hodně těžké přejít.

Během toho, co jste byla s reprezentací, odvolalo vedení vašeho mosteckého klubu trenéra Hanuse. Jak jste na to reagovala?

Když jsem se to dozvěděla během kvalifikace, tak jsem to vůbec neřešila a soustředila jsem se na zápasy. Zatím jsem nad tím nijak nepřemýšlela. S panem Hanusem jsem ještě nemluvila, tak jsem zvědavá, jak se k tomu vyjádří. Podle mě je to náhlý krok. Uvidíme, jak se s tím smíříme. Na trenéra Hanuse jsme byly zvyklé, tak uvidíme, jak to půjde pod panem Kuťkou.

Velká změna by to ale nemusela být. Vždyť Kuťka, legenda slovenské házené, v letošní sezoně už působí v mosteckém týmu.

Půl sezony s námi pan Kuťka trénoval. Známe ho a víme, že má velké zkušenosti. Uvidíme, jak se nám bude hrát.