Ve třetím zápase s Pískem jste si udělaly dostatečný náskok a pak i v nepovedeném závěru jste nakonec došly pro vítězství. Jak jste zápas viděla?

Až na ten závěr. Tam se nám už nedařilo, nevycházely nám akce, nebyl tam žádný nápad ve hře. To nás mrzí, ale naštěstí náskok byl velký, takže se žádné drama nekonalo.

V úvodních dvaceti minutách jste je vpodstatě smazaly.

Jak říkám, škoda, že se to nevedlo až do konce zápasu. Chtěly jsme předvést něco podobného jako proti Hradci (31:8), to nás mrzí. Už Písek dokonale známe, hrály jsme s nimi potřetí v krátké době.

A jaké to vůbec je hrát se stejným soupeřem potřetí v tak krátké době?

Není to už moc divácky zajímavé a pro nás hrát s nimi potřetí taky není nějak extra dobré. Teď nám začínají těžké zápasy, na to se moc těšíme. Doufám, že to bude zajímavější.

Ve středu hrajete doma s Veselím. To bude velká prověrka. Je to jediný interligový tým, který vás v novém ročníku WHIL dokázal porazit.

Bude to prověrka. Teď jsme měly pár lehčích soupeřů, takže jsme si spíše zkoušely nové taktiky, nové herní systémy, teď se teprve ukáže, zda se nám to vyplatilo a jestli se nám bude dařit i proti těžším soupeřům.

Takže teď pro vás asi začne teprve ten boj o titul?

Boj o titul je od prvního zápasu do posledního. Je to od začátku sezony.

Jak se těšíte na pohárový los. Koho si přejete v Challenge Cupu?

Do čtvrtfinále jsme se dostaly i loni. Chtěla bych dostat tým, který porazíme, abychom mohly jít v poháru ještě dále.

Prodloužila jste v Mostě smlouvu o další rok. Takže jste tady spokojená?

Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, že už bych teď mohla prodloužit smlouvu, ale klub mě oslovil už teď v únoru. Já se soustředím především na tuto sezonu, nepřemýšlím, co bude dál, ale když přišli s touto nabídkou, tak proč ne? Já jsem tady spokojená, žádná jiná nabídka nebyla. Vyhráváme, je to tady úžasné, stejně tak skvělí diváci. Navíc dál tady bude i trenér, takže chci mít s Mostem další úspěchy.

O cizině jste nesnila?

Snila, i nabídky nějaké byly, ale žádná nebyla pro mě tak zajímavá, abych se do zahraničí hrnula. Most je můj domácí klub a nikdy jsem na to nepomyslela, že by se tady jednou mohla hrát nejvyšší soutěž. Teď si to užívám, že v domácím prostředí předvádíme takové výkony.

Odkud jste nabídky měla?

Dva nebo tři týmy z Francie a taky Rusko. Francouzská házená se mi líbí, ale také naše interligy jde kvalitativně nahoru. Hrajeme navíc evropské poháry, takže já jsem spokojená. Není to o penězích, když jsem snila o zahraničí, tak jsem chtěla spíše zkusit něco jiného než českou házenou. Já jsem navíc takový domácí typ, doma je doma. A navíc nám se teď ve skvělém domácím prostředí daří, takže proč nebýt v Mostě.