Jak se ohlížíte za sezónou? Co vás v ní potěšilo a co naopak bylo pro vás zklamáním?

Pro mě je největším zklamáním vypadnutí z evropského poháru s Dinamem-Sinara Volgograd. Nedokázali jsme v poháru přečkat do jara. Priorita našich cílů je v každém ročníku stejná – 1. evropský pohár, 2. play-off o českého mistra, 3. český pohár a základní část soutěže. Jsem spokojený s obhájením českého mistra. Zvlášť po prohraném domácím zápase. V odvetách jsme měli neskutečný herní posun. Těší mě vítězství v Českém poháru. Z našeho 3. místa v Interlize mám ale smíšené pocity. K tolika výpadkům v lize by v našem týmu nemělo docházet. Tato sezóna je obdobná jako před 2 lety, kdy jsme z poháru vypadli na podzim, ve WHIL jsme skončili na 3. místě a otočili jsme finálovou sérii se Slavií.

Český titul jste získali počtvrté v řadě. Příští rok budete obhajovat titul už popáté – je to závazek?

Je to výzva. V týmu máme nová štístka, která posbírala všechny čtyři ligové tituly – Dominiku Müllnerovou, Petru Růčkovou, Evu Bezpalcovou a Kateřinu Dvořákovou.

Je ještě brzy, teprve se slaví, ale přesto: Udrží se tým pohromadě nebo už teď víte, že vás čekají změny v sestavě?

Nové posily zatím nechceme odhalit. Většinou nás ale doplní levačky. Do 15. června budeme naše posily postupně zveřejňovat. Tým opouští asistent trenéra Petr Házl, Ivana Gakidová, Karolína Smolová, Karin Schererová a Iveta Mičiníková. Naopak k prodloužení smlouvy došlo se Simonou Szarkovou (2 roky), Terezou Chmelařovou (1 rok) a Kateřinou Dvořákovou (1 rok).

Mohou se fanoušci v Mostě opět těšit na evropské poháry?

Ze sportovního i ekonomického hlediska vypadá naše účast z devadesáti devíti procent v poháru EHF.

Josef F. Houžvička, Václav Veverka