Mosteckému HKC Racing teamu se na úvod nové závodní sezóny dařilo.

Především šestiletý Matěj Vavro v prvních dvou podnicích v Písku skutečně zazářil, když v kategorii Bambini ukořistil celkově první a čtvrté místo. Špatně si ovšem nevedl například ani Tomáš Nigrin s osmým a desátým místem. Dan Skočdopole, Ondřej Nigrin a Jan Janovský dokázali vybojovat umístění v první polovině startovního pole ve svých třídách.

Při posledním mistrovském podniku nasadil tým do tříhodinového vytrvalostního závodu Honda GX 390 i kuriózní hokejovou trojici Jan Alinč, Radek Fiala a Pavel Machulda.

Ve třicetičlenném startovním poli dokázala vybojovat velice solidní třinácté místo.

„Pro tyhle kluky jde hlavně o zábavu, ale kromě hokejového talentu prokazují i talent závodnický, když se umí prosadit i proti špičkovým licencovaným jezdcům. Hlavní zaměření týmu je ovšem ve výchově nejmenších závodníků. Matěj Vavro ve třetím roce své závodnické kariéry už jednoznačně patří na republikovou špičku a špatně si nevedou ani ostatní školáci z naší líhně talentů,“ pochvaloval si trenér a šéf týmu Ivan Houzák.

„V sezóně nás čeká ještě hodně podniků jednak v rámci oficiálního mistrovství republiky a také motokárového poháru Karting Cupu. Vystřídáme opět tratě v Sosnové, v Písku, Vysokém Mýtě a v Chebu a vyjedeme i do zahraničí do Rakouska a na Slovensko. Naši závodníci tam budou ze všech sil a co nejlépe reprezentovat město Most a Ústecký kraj, pochopitelně i s díky přispění partnerů. Výsostně logické jsou třeba příspěvky od výrobce pohonných hmot České rafinérské, které pomáhají v rozvoji motorsportu. Na začátku sezóny jsme zkrátka správně nabuzení a start vůbec nebyl špatný. Během května nás čeká dvakrát Sosnová a jedeme tam s jasným cílem, kterým jsou další body do tabulek. Hlavní motivací pro nás je i letos evropské a světové finále kategorie EasyKart International v Polsku a v Itálii,“ dokreslil Houzák.

(dum, vev)