Již podruhé měl Tábor čest přivítat i závod Evropského Poháru Triatlonu kategorie juniorů, který s jel jako součást Českého Poháru. Ani v Táboře nebyli závodníci ušetřeni vrtochů letního počasí. Déšť, zima a vítr – to byli tři společníci, kteří se velice dobře doplňovali a již už tak náročnou trať v Táboře ještě více závodníků ztížili.

V dopoledním programu, kdy se na start postavili žáci a žákyně na tratích 0,3 km plavání – 6 km cyklistiky a 2 km běhu, měl Litvínov rovnou 6 triatletů. Zde zazářila dvě litvínovská jména: Jakub Dietrich a Michal Švorc. Oba dva bojovali o zlato v Mistrovském závodě a pro rok 2011 se Jakub Dietrich stal prvním vicemistrem ČR ( 2. místo) a Michal Švorc druhým vIcemistrem ČR (3. místo).

Ještě v kategorii žáků závodil Martin Mrnka, který doběhl na 17. místě. Mezi žačkami byla nejlepší z Litvínovských Štěpánka Vachulková (6.místo). Zbylé dvě závodnice z Krušnoman TT Litvínov si rozdělily 10. a 11 místo – Gabriela Pelešková a Petra Macháčková.

I pro kategorii dorostu to bylo M-ČR a zde Oto Ottenschläger si vybojoval 12. místo a jeho teamový kolega Miroslav Soukup místo dvacáté.

Úderem třinácté hodiny byl odstartován Evropský Pohár Juniorů, kde ještě minulý týden měl Krušnoman TT Litvínov tři adepty, ale díky zranění na cyklistickém tréninku (Matěj Zahálka) a vysokým horečkám večer před závodem (Petra Vachulková) byli tito dva ochuzeni o start na EPJ 2011.
Zbylý „voják“ v poli Jakub Langhammer ve společenstvu triatletů ze 13 zemí ( Rakouska, Belgie, Holandska, Maďarska, Švýcarska, Bulharska, Ruska, Kazachstánu, Itálie, Švédska, Polska, Slovinska a také závodníků z ČR) rozhodně neztratil. Závod dokončil celkově na 35. místě a mezi závodníky z ČR mu patří 6. místo. Jelikož závod byl započítán i do ČP v triatlonu pro kategorii juniorů, jsou body za 6. místo dobrým základem na kvalitní umístění v celkovém pořadí ČP.

Po svátku triatlonu, kteří obstarali junioři, byl připraven v samém závěru dne i závod na tratích 1.5 km plavání – 40 km cyklistiky a 10 km běhu. Zde se postavil na start sobotní úspěšný „půl železňák“ Tomáš Langhammer a ve své kategorii (tentokráte Muži 40-49 let) necelých 24 hodin po Mistrovském závodě v Teplicích vybojoval parádní 3. místo.