Do Plzně odjela výprava osmi plavců z Litvínova. Jedenáctiletá želízka v ohni Anna Haselbergerová a Adam Novák si vybrali bohužel vyloženě smolné chvilky.

Adam Novák měl k medaili nejblíže, když dvakrát bral nepopulární čtvrté místo na tratích 100 m prsa a 200 m volný způsob. V závodě na 200 m prsa byl rozhodnutím vrchního rozhodčího diskvalifikován z třetího místa.

I v ostatních startech byl v desítce nejlepších 6. místo na 100 m motýl, 9. místo na 400 m volný způsob a 10. místo na 800 m volný způsob. Anna Haselbergerová měla startovat šestkrát v nejrychlejších rozplavbách, ale pro nemoc nebyla schopna závody dokončit a absolvovala pouze čtyři starty.

I přes zdravotní potíže se dokázala probojovat vždy do desítky nejlepších. Pátá dohmátla na trati 200 m volný způsob, šestá na 100 m polohový závod, osmá na 100 m znak a devátá na 100 m volný způsob.

Mezi desetiletými dosáhla nejlepšího umístění Alexandra Letalíková, když o pár desetin také dohmátla na nepopulárním čtvrtém místě na trati 50 m prsa. Do desítky nejlepších se probojoval i Filip Zábranský, který obsadil dvě osmé příčky na tratích 50 a 100 m motýl a devátý skončil na 50 m prsa.

Dalšími účastníky Poháru ČR byli Jana Seilerová, Eliška Gieselová, Josef Jupa a Jakub Liška.

„Vynikajících výsledků dosáhla Lenka Danihelková, která se z šesti startů pětkrát podívala do první desítky na Mistrovství ČR dvanáctiletého žactva v Prostějově. Sedmá příčka jí patřila dvakrát na tratích 200 m motýl a 800 m volný způsob, devátá byla na 400 m volný způsob a dvakrát uzavírala první desítku na tratích 200 m polohový závod a 100 m motýl," popsala Jana Haselbergerová z Plaveckého klubu Litvínov.

V závodě na 100 m motýl se vedlo výborně i Adéle Emě Dvořákové, které těsně utekla první desítka a obsadila 11. místo.

Čtrnáctiletí plavci Kateřina Koutná a Josef Seiler se představili v Kopřivnici. Koutná skvěle zaplavala závod na 200 m znak a obsadila devátou příčku.

„Litvínovskému žactvu se bohužel nepodařilo tentokrát přivézt domů medaile, ale celkové výsledky jsou přesto vynikající a jsou velkou výzvou do nastávající sezóny," říká Haselbergerová.

(jh, vev)