Největšího úspěchu dosáhl šestnáctiletý Adam Novák, který se hned třikrát probojoval z rozplaveb do finálových závodů mladšího dorostu a to na tratích 50 m prsa, kde dohmátl na šestém místě, stejné umístění obsadil i na trati 100 m prsa a osmá příčka mu patřila v závodě 50 m motýl. I na ostatních tratích si vedl skvěle a v první desítce nejrychlejších se objevil ještě dvakrát, když na trati 200 m prsa obsadil sedmé místo a desátý dohmátl na trati 400 m polohový závod.

Pro patnáctiletou Alexandru Letalíkovou byl tento šampionát první zkušeností v kategorii mladšího dorostu a i ona se mohla radovat z finálové účasti na trati 50 m prsa, kde dohmátla na krásném šestém místě.

Vlevo je Petra Maňáková a vpravo její spoluhráčka a brankářka Dominika Müllnerová. Těmito úsměvy obě hýřily po zisku šestého českého titulu v řadě, který slavily v mostecké sportovní hale.
Liga mistrů? Je to sen, ale nesmutníme, říkají opory Černých andělů

Třetím účastníkem šampionátu byla Kamila Javorková, která už má za sebou velice úspěšné vystoupení na Mistrovství ČR čtrnáctiletého žactva, kde ziskem pěti medailí, z toho čtyř titulů mistryně ČR, vyloženě excelovala, avšak zde byla především sbírat zkušenosti a porovnat své výkony s dorostenkami a ženami v kategorii OPEN.

Jana Haselbergerová