Litvínovští plavci se představili v domácím prostředí na výbornou. Systém závodů spočíval v tom, že každý závodník plave čtyři tratě a to 100m motýl, 100 m znak, 100 m prsa a 100 m volný způsob. Součtem časů všech čtyř disciplín se 6 nejrychlejších plavců v každé kategorii probojovalo do finále.

„Do finálových závodů na 200 m polohový závod se na základě skvělých výsledků nominovali hned tři litvínovští plavci a to Kamila Javorková, Anna Haselbergerová a Adam Novák," popsala Jana Haselbergerová z Plaveckého klubu Litvínov.

Kamila Javorková (11 let), v kategorii žaček narozených v letech 2003 a 2004 po dramatickém souboji zvítězila a zlatý pohár tedy její zásluhou zůstal „doma". K tomu vybojovala stříbrnou medaili na trati 100 m motýl a třetí dohmátla na trati 100 m znak.

Anna Haselbergerová (13 let) si též nenechala ujít šanci vybojovat medaili na domácí půdě a v kategorii žaček narozených v letech 2001 a 2002 ve finále na 200 m polohový závod získala bronzovou medaili. Třetí místo jí patřilo i na trati 100 m volný způsob.

Adam Novák (13 let) vynikajícím výkonem v kategorii žáků narozených v letech 2001 a 2002 získal ve finále na 200 m polohový závod také bronzovou medaili a k tomu si připsal ještě další bronz na trati 100 m prsa.

Všichni tři finalisté měli navíc ztíženou cestu do finále, když ve svých kategoriích patřili k tomu mladšímu ročníku a museli tak porazit mnoho starších soupeřů.

„Poháru se zúčastnilo i bezmála 40 plavců devítiletých a mladších a závodili o medaile ve vložených závodech na 50 m prsa a 50 m volný způsob. Mezi ty nejlepší se probojoval litvínovský Petr Adamec (8 let), který získal na obou tratích stříbrné medaile. Plavecký klub Litvínov děkuje za přízeň a podporu městu Litvínov a společnosti United Energy," uzavřela za klub Haselbergerová.

(jh, vev)