„To, že hrajeme v domácím prostředí, beru jako obrovskou výhodu, která nám dává velké šance,“ řekl šéf mosteckého klubu Rudolf Jung. Původně se totiž kvalifikace měla hrát v sousedním Chomutově na zimním stadionu, ale Most zapracoval na poli diplomacie a získal pro kvalifikační turnaj domácí halu. Obrovská zbraň!

„Zapojili jsme veškeré naše diplomatické schopnosti, abychom EHF přesvědčili, že je možné odehrát turnaj v Mostě. Chceme hlavně nabídnout mosteckým divákům jedinečnou příležitost vidět kvalifikační turnaj Ligy mistrů na domácím hřišti. Taková událost už se v budoucnu možná nikdy nebude opakovat. Pokud bychom vybojovali postup do hlavní soutěže, už bychom museli ostatní zápasy absolvovat v Chomutově.,“ popsal pro web Andělů Radek Maděra, který na organizaci za mostecký klub pracuje.

Už v týdnu bylo v hale pozdvižení. Organizátoři umisťovali reklamy spojené s Ligou mistrů, pulírovali palubovku, čistili branky. Zvětšena byla dokonce i kapacita na 1 500 fanoušků, kdy hlavní hlediště rozšíří ještě dvě menší.

„Doufám, že dorazí opravdu hodně fanoušků. Když si vzpomenu na atmosféru, která byla v naší hale při finále Challenge Cupu, tak mám husí kůži,“ vyjádřila se nejzkušenější domácí hráčka a brankářka Dominika Müllnerová.

Dorazte dříve a „andělsky“ se namalujte

Návštěvníci sportovní haly si budou moci z kvalifikačního turnaje odnést i něco navíc, než jen skvělý sportovní zážitek. Po zápasech Černých andělů budou z útržků vstupenek vylosováni tři výherci, dva z nich obdrží permanentku na letošní ligovou sezonu Černých andělů, jeden výherce si domů odnese podepsaný dres některé z mosteckých hráček. Zápas Černých andělů s týmem Rocasa Gran Canaria začíná v sobotu 7. září od 16:15 hodin, už od 15:00 si ale v předsálí sportovní haly budete moci nechat pomalovat obličej klubovými barvami.

Plakát zvoucí v Mostě na kvalifikaci o Ligu mistrů.