Tento vrcholný turnaj se konal v Klatovech a jeho uspořádáním byl pověřen Bohumil Chudáček, šéftrenér místního oddílu CHB GYM Klatovy.
Ve sportovní hale Čapkova na dvou zápasištích a v jednom boxérském ringu mezi sebou zápasili závodníci v disciplínách fullcontact a semicontact.
Dále zde závodníci předváděli své bojové umění ve formách hard, soft a frestyl a v neposlední řadě se představili tříčlenná družstva v disciplíně aerokickboxing.
Toto mistrovství republiky bylo druhé v pořadí a po jeho uskutečnění jsou známy letošní držitelé titulu Mistr republiky.
Další důvod proč se v letošním roce uspořádaly obě MČR již v měsíci září a říjnu je nadcházející mistrovství světa asociace WAKO, které proběhne v listopadu v Portugalsku ve městě Coimbra.
Státní trenéři tak mohou do reprezentace jmenovat čerstvé mistry republiky.
Závodníci SK LEON přivezli zpět do Mostu 7 prvních, 2 druhé a 2 třetí místa.
Hlavní trenér SK LEON Petr Václavík na adresu svých svěřenců řekl:
„Jsem rád, že se všem zúčastněným vyplatila dřina a píle tréninkových hodin. V nejednom případě jsem nasazoval závodníky do dvou kategorií to znamená, že soupeřili s těžšími a mnohdy i staršími protivníky a zde si zaslouží můj dík za projevenou odvahu. Jediné co mne mrzí je to, že se nemohli z různých důvodů zúčastnit všichni závodníci z našeho oddílu, ale takový už je život,“ sdělil trenér SK LEON Most Petr Václavík.
Umístění závodníků SK LEON Most:
1. místo: Semicontact: Herainová Sabina – 35 kg mladší žákyně, Herainová Sabina – 40 kg mladší žákyně, Vojtěch Kotrba – 50 kg starší žáci, Vojtěch Kotrba – 55 kg junioři, Benedikt Pavel + 50 kg starší žáci, Filip Stračev – 71 kg junioři, Filip Strajčev + 71 kg junioři.
2. místo: Semicontact: Suchý Richard – 30 kg mladší žáci, Barbora Zetková – 35 kg mladší žákyně.
3. místo: Lightcontact: Hauser Martin – 30 kg mladší žáci, Barbora Zetková – 35 kg mladší žákyně.