Kompletní kolekci medailí přivezli mostečtí kickboxeři ze Španělska z Mistrovství světa asociace ISKA. Šampionátu se zúčastnili s českou reprezentací, kterou vede státní trenér a zároveň i kouč SK Leon Most Petr Václavík starší.

„Máme za sebou náročný týden. Na MS ISKA jsme jeli z úsporných důvodů po vlastní ose třemi mikrobusy, jeden z nich jsem řídil já a musím říct, že to byla pěkná rasovina. Během cesty tam a zpět jsme najeli bezmála 5 tisíc kilometrů a ve voze jsme dohromady strávili 56 hodin,“ řekl Petr Václavík.

MS ISKA se letos konalo ve španělském městě Alicante, pořadatelé ve zdejší sportovní aréně připravili pro sportovce dva boxerské ringy a čtyři zápasiště.
Přibližně 1 000 sportovců z třiceti zemí světa zde svedlo své duely v disciplínách semicontact, lightcontact, fullcontact, lowkick, oriental a musical forms.
„I přes nemalé organizační problémy na začátku turnaje vše proběhlo v časovém harmonogramu,“ doplnil Václavík.

Toto mistrovství bylo pro Českou výpravu velmi vydařené. Čeští reprezentanti přivezli domů celkem 24 medailí – 8 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových.
Reprezentanti z mosteckého SK Leon přivezli celou kolekci medailí.

O přísun cenných kovů se zasloužili:

Tomáš Noheyl vybojoval třetí místo, bronzovou medaili v disciplíně semicontact - 91 kg muži, Barbora Zetková získala místo druhé a stříbrnou medaili v disciplíně semicontact - 45 kg juniorky a o zisk nejcennějšího kovu, zlaté medaile a titul mistr světa, se postaral Petr Pastýřík v disciplíně lightcontact - 86 kg.

Trenér Petr Václavík ještě řekl, že koncem měsíce listopadu, pojede Česká reprezentace na Mistrovství Evropy WAKO do Řeckých Athén.

I na tomto turnaji bude mít mostecký kickboxerský oddíl SK Leon své želízko v ohni. Pavel Benedikt je dlouholetým reprezentantem ČR.

(vev, pv)