Oblíbený vytrvalostní podnik se každoročně těší skvělé závodnické účasti. Zpocení borci tady v dlouhé variantě musí zdolat pět kilometrů terénního běhu, 82 km jízdy na kole po silnici, která je zavede až do sousedního Německa a další porci patnácti kilometrů běhu terénem. V kratší verzi se závodníci perou s pěti kilometry běhu, 41 km v sedle kola a závěrečnými pěti kilometry opět na běžecké trati.

Fanoušci, kteří dorazí sportovce na Klíny povzbudit, se mohou těšit na vyhlášená triatlonová jména, jako je světově známý český profesionál Petr Vabroušek nebo místní milovnice extrému Alena Vrátná a další. Jaký je program závodního dne? V sobotu od 9.30 hodin startuje na Klínech dětský miniduatlon. Ve 12 hodin odstartují závodníci ve variantě Long. O patnáct minut později okusí výběh místní sjezdovky skupina v kategorii Short.

Na Klínech se v sobotu poběží legendární Krušnoman.Zdroj: Krušnoman Triatlon Team Litvínov

Triatlonistka litvínovského triatlonového klubu a milovnice extrému Alena Vrátná na trati Krušnomana. Vedle ji povzbuzuje při výběhu do sjezdovky manžel Miroslav. Foto: archiv Aleny Vrátné

„Přátelé, zdravím vás ze sportovního areálu na Klínech, tady je nádherné letní počasí. Řekl bych tak 28 stupňů ve stínu, nádherně modrá obloha, sluníčko hřeje do zad, takže typicky krásné krušnomanské počasí. Zveme vás všechny na Klíny 11. května a nezapomeňte si kvalitní opalovací krém. To je základ,“ zval na konci dubna ve video upoutávce ředitel závodu a organizátor Tomáš Langhammer, zkušený triatlonista a neméně vyvedený šprýmař, protože na kameru mluvil v silném vichru připomínající ne lákavé počasí, ale spíše nastupující podzim. Kdo bude mít v sobotu důvody k úsměvu?

Na Klínech se v sobotu poběží legendární Krušnoman.Zdroj: Krušnoman Triatlon Team Litvínov

Každoroční srocení závodníků před startem legendárního Krušnomana. Foto: Krušnoman Triatlon Team Litvínov