Legendární a oblíbený podnik, pořádaný domácím klubem Krušnoman Triatlon Teamem Litvínov, v dlouhé verzi Long nejlépe svědčil zkušenému Lukáši Kočařovi, který ovládl absolutní pořadí a po 5 kilometrech běhu, 82 kilometrech na kole a dalších 15 kilometrech běhu prolétl cílem v čase 03:47:58.6. Druhý Petr Cmunt na něj ztratil necelých osm minut. Bronzový pak doběhl Švýcar Andreas Kälin. Vidět ale byli i borci litvínovského klubu Krušnoman. Oto Ottenschläger ve své kategorii Muži 18 – 24 let doběhl druhý (v absolutním pořadí 16.) pronásledovaný třetím oddílovým kolegou Jaroslavem Soldátkem.

Vidět byla i „železná lejdy“ Alena Vrátná, která vyhrála svou kategorii Ženy 50 – 54 let, kde dokončila hlavní závod v čase 05:33:54.9. Druhá Agáta Vaňková se na Vrátnou koukala se 27minutovým odstupem. V kategorii Ženy 25 – 29 let neměla soupeřku Krušnomanka Veronika Ondreičková, která náročný závod dokončila v čase 05:53:25.

Jedna z mosteckých opor Sára Kovářová.
Slávistické sny o zlatu se bortí. Andělé vyhráli v Praze 27:24

Úspěšně cílem proběhl i veterán Zbyněk Zeman – nejstarší závodník na trati s ročníkem narození 1954. Zeman dokončil v čase 06:47:29.1.

V krátké variantě Short, kde závodníci absolvovali 5 km běhu, 41 km na kole a dalších 5 kilometrů běhu byl nejlepší Tomáš Jiránek. Ženám vládla Lenka Cibulková.

„Letošní ročník Krušnomana se ve své historii zařadí mezi ty nejobtížnější, především kvůli silnému dešti, větru a mlze, které z několika míst na trati udělaly náročnou sportovní výzvu. Obdiv všem, kteří se jí dokázali postavit čelem a zabojovat s úskalími trati a svými limity,“ zhodnotili víkendový podnik odborníci na serveru www.triatlony.com.