Paradoxně v posledních pár dnech začalo zhusta sněžit a sněhová pokrývka nabírá den co den na intenzitě. To ovšem pořadatelé závodu nepředpokládali a o zrušení rozhodli dříve. Závodníkům bude startovné automaticky převedeno na příští ročník závodu. Další možností je na info@ski-tour.cz požádat o převod startovného na jiný závod v této nebo následující sezoně.

Rozhodnutí padlo po dnešní důkladné inspekci trasy a bere v potaz také detailní předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro následující týden. “Na Cínovci a v jeho blízkém okolí dnes leží maximálně do 5 cm sněhu. Dnes a pravděpodobně i během zítřejšího dopoledne sníh ještě připadne, ale nikde nebude více než 5 až 10 cm sněhu. Pokrývka bude navíc bez pevného podkladu a vlivem větru také nerovnoměrně rozložena. Ve druhé polovině týdne se v Krušných horách mohou přechodně vyskytnout srážky smíšené či dokonce dešťové. Není tedy možné na víkend zaručit dostatečnou vrstvu sněhu pro pořádání kvalitních závodů,” doplňuje Martin Pecha z ČHMÚ.

Krušnohorská třicítka se letos nepojede.Krušnohorská třicítka se letos nepojede.Zdroj: archiv Krušnohorské třicítky

Jak můžete nakládat se zakoupeným startovným?

Všem registrovaným pořízené startovné ze zrušeného závodu automaticky převádíme na následující ročník Krušnohorské 30 (v sezoně 2025). Pokud vám termín nebude vyhovovat, máte další dvě možnosti. Na vyžádání vám buď zdarma startovné bude převedeno na jiný libovolný závod ČEZ SkiTour v této nebo příští sezoně (2025). V případě volby jedné ze dvou zmíněných alternativ prosím kontaktujte organizátory na e-mailu info@ski-tour.cz.

Roman Chlouba vyměnil led za fotbalový pažit a daří se mu.
Expirát Chlouba je obávaný snajpr i na trávníku! Hokejovým parťákům přeje postup

Seriál závodů pokračuje už 26. a 27 ledna na Bedřichovském Night Light Marathonu a věříme, že se do konce sezony potkáme také na další závodech na cestě k závěrečné party a celkovému vyhlášení vítězů v Harrachově. SKOL!

Deníku poslal Jan Vonášek