Tak snadné to na Moravě litvínovský talent neměl. Mohlo by se zdát, že více bojoval za cílovou páskou než na trati, kde před ním skončila taková esa tohoto sportu jako Filip Ospalý (1. místo) nebo Petr Vabroušek (3. místo).

„Poslední okruh jsem běžel z posledních sil. Stihl mě předběhnout ještě Jan Šneberger. V cíli na pátém místě jsem padl vyčerpáním na zem a pustila se do mě zimnice. Sotva jsem došel do krytého stanu, kde na mě naházeli všechno teplé oblečení a deky. V tom přišli záchranáři a zjistili podchlazení organizmu na 34,9 stupňů Celsia,“ popisoval Jakub na Facebooku své peripetie v cíli. Po tři čtvrtě hodině se přestal třást, chtěl se zvednout, ale přední stehenní svaly byly proti.

V péči lékařů.Zdroj: archiv J. Langhammera

Jakub Langhammer v péči lékařů. Dostal dvě infuze. Foto: archiv J. Langhammera

„Každou chvilkou jsem dostával křeče a bylo mi špatně. Od doktorů jsem dostal dvě infuze a po hodině a půl jsem byl schopný se zvednout a dojít alespoň na vyhlášení. Tento stav nechci už nikdy zažít a budu dělat vše, aby k němu už nedošlo. Děkuji hlavně doktorům, kteří mě dokázali postavit na nohy a také všem za fandění a podporu. Snad to příště bude lepší,“ popsal Langhammer. Další závod ho čeká už mimo Česku republiku, kdy bude 6. srpna startovat ve městě Cebu na Filipínských ostrovech.

Morava seděla také Martinovi Studentovi

Martin Student.Zdroj: Krušnoman TT Litvínov

Triatlonista Martin Student. Foto: Krušnoman Triatlon Team Litvínov


Do vinařské oblasti odcestoval z litvínovského Krušnomana také závodník Martin Student a i jemu se tady vedlo. Student si došel celkově pro dvacátou příčku a ve své kategorii 40 – 44 let skončil těsně pod stupni vítězů na nepopulární čtvrté příčce. Za čtrnáct dní tohoto závodníka čeká další poloviční Ironman, tentorkát v Praze, kde se představí při Challenge Prag.

V neděli se ještě čtyři litvínovští triatleti - Oto Ottenschläger, Jakub Ihnačinec, Pavel Kočíb a Zbyněk Zeman zúčastnili Českého Poháru v krátkém triatlonu - Hamrman 2017.