Litvínovská Zuzana Sedláčková.

Litvínovská Zuzana Sedláčková. Foto: Krasobruslení Litvínov

Litvínov bude mít svoji zástupkyní v kategorii žačky mladší a žačky nejmladší. V kategorii žačky mladší si vybojovala svoji účast mezi 24 nejlepších z 241 závodnic z celé republiky jedenáctiletá Klárka Červenková. Klárka patří v současné době mezi nejlepší litvínovské krasobruslařky a na MČR jede již podruhé.

„V kategorii žačky nejmladší postupuje na MČR teprve devítiletá Zuzanka Sedláčková, která si svoji účast mezi 24 nejlepších vybojovala 17. místem v žebříčku Českého poháru z 262 závodnic a toto mistrovství bude její premiéra," přiblížila předsedkyně litvínovského oddílu Jana Lehká. „Gratulujeme Klárce, Zuzce a jejich trenérce Aleně Lehké k tak velikému úspěchu a děkujeme za příkladnou reprezentaci litvínovského krasobruslení. Budeme držet palce, ať se jim v Českých Budějovicích daří, ale už nyní jsou pro nás vítězky svou pouhou účastí, bez ohledu na umístění," dodala Lehká.

Za Most pojede Kordík

Mostecký krasobruslař František Kordík.

Mostecký krasobruslař František Kordík. Foto: Krasobruslení Most

Svého zástupce na MČR v Českých Budějovicích bude mít i mostecký oddíl. Bude ho reprezentovat talentovaný František Kordík.

„Fanda vyrazí na závodní víkend se svojí trenérkou Michaelou Smolkovou. V pátek je čeká slavnostní zahájení a losování MČR, v sobotu předvede František svůj krátký program a v neděli se předvede ve volné jízdě. Most je hrdý, že má na mistrovství svého zástupce a všichni mu budeme držet palce, aby předvedl to nejlepší, co za celou sezónu natrénoval," sdělila předsedkyně mosteckého klubu Monika Kordíková.