Na Klínech se o víkendu konal další ročník těžkého duatlonu, při kterém závodníci v hlavním klání museli zdolat 5 kilometrů terénního běhu, 82 km cyklistiky a další patnáct kilometrů v běhu terénem. Doposud se zdálo, že Krušnoman je šitý na míru Karlovi Zadákovi, který tady vždy slavil. To už neplatí. Letošní ročník ovládl Lukáš Kočař.

„Karel Zadák mi někdy v březnu řekl, jestli bych nepřijel na Krušnomana s tím, že by rád, aby na startu byla co nejlepší konkurence. Sice jsem začal trénovat před měsícem, ale na jeho nabídku jsem kývl,“ řekl webu triatlony.com loňský mistr republiky v Xterra a v polovičním ironmanovi Lukáš Kočař. Zadák si tak na sebe ušil past. Kočař zlomil jeho dominanci.

„Každoročně se zvedá obliba našeho závodu, přestože se jedná o jeden z nejtěžších duatlonů ve střední Evropě. Těší nás to a je to závazek, abychom laťku kvality posouvali stále výše,“ řekl ředitel krušnomanského soutěžení Tomáš Langhammer.

Na krátké trati si se soupeři a nástrahami cesty nejlépe poradil vloni druhý Tomáš Ekl z Iron Stars Beroun.

Stříbro bere Jiří Kesl a bronz Lukáš Janků. Mezi ženami se na svém novém triatlonovém speciálu předvedla pohledná blondýnka a bývalá pětibojařka Veronika Andrlová, která tak zúročila tréninkové soustředění v Toskánsku. Druhá doběhla Lenka Cibulková. Bronz patří na východ Čech a konkrétně Lucii Kratochvílové.

Václav Veverka s využitím triatlony.com