Se soupeři Mostečané svedli vyrovnaná utkání a čtvrté místo, které obsadili, bylo nejhorší v celé soutěži. „Důležité bylo poznání, že kvalitní utkání dokážeme odehrát i proti zkušenějším týmům. V další části soutěže jsme začali předvádět velice hezkou házenou, za kterou kluci byli chváleni od trenérů, rodičů a hlavně i od soupeřů. Soutěž jsme ukončili na celkovém krásném druhém místě za favoritem soutěže, mužstvem HK Lovosice," těšilo trenéra Karlovce.

Odměnou Mostečanům bylo probojování se do žákovské ligy ČR, kde postoupili do 3. kola a nakonec skončili na 13. místě v republice.

„Po celou sezónu jsme se mohli spolehnout na brankáře V. Vodičku a střelce J. Richtera, ke kterému se střelecky přidali D. Peniška s J. Schichorem. Hru dobře dirigoval s postu střední spojky D. Karlovec, který svým přehledem dodával hře spád. Velice dobře do družstva zapadli i mladší žáci J. Kubal, L. Lesař a už zmiňovaný J. Schichor," vypíchl kvality v týmu kouč.

V lednu se pak tým zúčastnil turnaje v Třeboni, kde se utkal i s ŠKP Bratislava a podlehl 24 : 9. Soupeř nastoupil s družstvem mladších dorostenců, a to se ukázalo jako rozhodující, protože rozdíl 3 až 4 roků byl velice znát.

Potom Most čekal soupeř ze Strakonic a to už byl soupeř, který patří mezi nejlepší v ČR. Výsledek 17 : 15 pro Strakonice znamenal to, že mostečtí hráči se začínali vyrovnávat těm nejlepším družstvům.

„Dále nás čekalo družstvo z Vršovic, které kluci dokázali porazit 17 : 9. Zde jsme si vyzkoušeli různé kombinace s přesnou střelbou. Následující dvě utkání s družstvem Č. Budějovic vítězství 21 :11 a Velké Meziříčí 13 : 13 znamenalo 4 místo, se kterým jsme byli spokojeni, protože si zahráli všichni hráči a turnaj ukázal jejich výkonnost," byl spokojený Václav Karlovec.

Soutěž žákovské ligy družstvo HK Baníku Most odehrálo ve složení jako v krajském přeboru. „Družstvo si zaslouží pochvalu za vzorné reprezentování, poděkování patří rodičům, sponzorům a Městu Most, za umožnění účastnit se kvalitních turnajů po celé České Republice."

(vk, vev)