O víkendu vás čeká další extraligové dvoukolo. Do Mostu dorazí dva nejslabší celky soutěže. Úspěchy namlsaní příznivci Penta zřejmě budou očekávat povinné body.
Jsou to sice dva nejslabší celky (Opava a Hodonín) a podle tabulky to vypadá jednoznačně. Ale za prvé utkání s Opavou je v televizi a bude mít trošku větší náboj, v Opavě jsme vyhráli jen 1:0. Sice za nepříznivého počasí, ale utkání bylo těžké a vydřené, bylo to na začátku soutěže. V obou utkáních jsme favority, ovšem mužstva, která hrají o živobytí, tak v každém případě tady budou bojovat do té doby než poznají, že mají šanci na úspěch a pak je na naši hráčích jak k tomu přistoupí. V případě, že oba zápasy zvládneme, tím potvrdíme výkonnost celého podzimu a dáme všem mužstvům najevo, že to s útokem na přední příčky myslíme vážně. V případě neúspěchu bychom devalvovali prakticky celý podzim, který zakončujeme zápasem s Plzní.

Po dlouhé době vás trápí i marodka.
To je nevýhoda. Celou dobu nás marodka neprovázela a tentokrát nastoupíme bez tří hráčů základní sestavy – bude chybět útočník Schoř, který má poranění lokte, to vypadá dlouhodobě, dále Koudelka, ten patří k základním kamenům našeho útoku a také mladý obránce Málek, ten má vyšší tresty a stop na další utkání. Nechci se na to vymlouvat. Ty co za ně nastoupí musí také potvrdit, že jsou členy kádru A mužstva.

Letos máte asi historicky nejúspěšnější podzim. Co podle vás za tím stojí?
Říkate to správně. Já jsem tady prakticky poprvé tři roky za sebou. Předtím jsem vždy naskakoval na poslední měsíc, to jsem trénoval hokej a tady jsem vypomáhal. Tehdy nebyla možnost nějakého prostoru trénování a poznání hráčů. Vloni se nám podařilo rekonstruovat halu, za to děkujeme městu. Mohli jsme přípravu vklidu směřovat na náš areál, který patří společně s Plzní k nejlepším v republice. Měli jsme pravidelné tréninky, kluci věděli, že se bude trénovat i za nepříznivého počasí, to je jedna věc. Druhá věc je ta, že jsme se snažili mužstvo nějakým způsobem doplnit. To se povedlo už vloni. Hráči, kteří s námi vybojovali semifinále tady zůstali, naopak se nám ještě podařilo získat útočníka Loskota, který svojí kvalitu potvrdil a je pro nás velkým přínosem. Další věc je, že se do mužstva zabudovali hráči z dvacítky, ať je to obránce Málek, druhý obránce Valenta, taky Hulín a další v čekání je brankář Soukup v béčku, což je další plus. Máme dobrou střední generaci a zkušené hráče jako je Švancar, Čížek, Kypet, to je hlavní osa.
Důležité je, že se nám chytil brankář Brém a ten patří, když ne k nejlepším, tak mezi dva nejlepší gólmany v republice a udržel si vysoký standard.

A přesto neozývá se už z kabiny slovo titul?
(usměje se) To k tomu asi patří, když má mužstvo nějaký úspěch. My jsme nikdy předtím úlohu favorita nehráli. V myšlení hráčů se ale musíte vžít do toho, že najednou hrajete o první místo a musíte každý zápas dokazovat, že jste nahoře právem, což je veliký tlak na mužstvo. Ale tým se s tím, protože má dost zkušených hráčů, dobře vyrovnává a i v zápasech, kdy se nám nedařilo jako třeba na Kladně, dokázalo zápas otočit a ukázalo svou sílu. Máme i oproti předchozím letům lepší morálku, nemáme tolik vyloučených hráčů a nemáme hlavně vyšší tresty, i když ty k hokejbalu patří.
Dříve byla herní nekázeň daleko vyšší. Důležitá je jedna věc, generace, která tady hokejbal dělá nebo začala dělat si váží podmínek, které má a na druhou stranu je hladová po nějakém úspěchu. Kluci už by chtěli, aby úspěch přišel, protože se může stát, že tato generace by se toho úspěchu ne jako lekla, ale pomine a bude muset skončit.
Je tady plno kluků, kteří už cítí, že by to mělo přijít a ono se to ještě nepovedlo. Nechceme to zakřiknout. Tahle generace by si titul zasloužila i pro město Most. Bylo by to dobré znamení, že se tady dělá nejenom sport jako hokej a fotbal, ale že i malé sporty tady mají zelenou a jsou životaschopné.