Domácí hráčky přitom většinu zápasu tahaly za kratší konec. Krev jim pila skvěle chytající Michaela Hillebrandová v brance Slavie. Černí andělé dokázali srovnat ztrátu až v padesáté minutě. Pak přišla šou Kostelné a Novotné. Kanonýrka důležitými trefami, kterých bylo celkem devět, přesypala skóre na stranu Mostu a brankářka Novotná zase skvělými zákroky otupila útoky sešívaných.

„Rozhodly naše neproměněné šance a že jsme ve druhém poločase odešly střelecky. Můj výkon? Bohužel, k ničemu to není, když nehrajeme všechny dobře,“ mávla rukou brankářka hostů Hillebrandová. Bylo na ní vidět, jak těžce se uvnitř s porážkou pere, zvlášť když pár metrů od ní Severočešky bouřlivě kmitaly ve vítězném kolečku.

„Obrovské derby ve skvělé kulise. Jsem extrémně zpocený,“ smál se domácí kouč Peter Dávid. „Je to skvělé, že se nám podařilo vyhrát. Důležité je to z pohledu nedělního zápasu v Evropském poháru, že jsme vítězně naladění,“ těšilo Dávida.

„Jsou v nás teď pozitivní emoce, což je před nedělí jen a jen dobře,“ přidala se brankářka Mostu Sabrina Novotná a zůstala ke svému výkonu skromná. „Prostě jsem se snažila dělat všechno pro to, abychom v zápase se Slavií vyhrály,“ usmívala se vysoká gólmanka.