Z téhle rovnice vyšla jako poslední mohykán sedmadvacetiletá Dominika Müllnerová, stále úspěšně v akci, která bude útočit v play off na sedmý český titul. Jestli ho vybojuje, tak se stane nejúspěšnější mosteckou házenkářkou. Legendou!

Pro házenou jí vychovali v Ústí nad Labem, odkud pochází, ale v Mostě už je jasně domácí. V roce 2010 jako házenkářský učeň pomáhala tlačit Černé anděly do nejvyšší soutěže. Po devíti letech myslí na sedmý český titul. Tato sezona už jí vynesla zlato v Českém poháru a stříbro v nejvyšší MOL lize. Teď se před ní pomaličku otevírá brána ke sportovní "nesmrtelnosti."

„Je to pro mě velká výzva. Osobně mám ráda play off, strašně mě baví. Jsou to zápasy vyhecované a tvrdší. Doufám, že to dobře skončí a na sedmý titul si sáhneme. Cesta bude dlouhá, musíme se soustředit vždy jen na nejbližší zápas a nekoukat někam dál. Pak věřím v úspěch,“ říká Müllnerová, která v Mostě neslavila jen české tituly, ale i interligové medaile, České poháry, má zlato z evropského Challenge Cupu. Kdyby všechny své cenné kovy v nadsázce odnesla do sběrny, tak může letět na dovolenou. Jenže na tu teď nemyslí. Má jinou misi. Její cíl je na jižní Moravě – městečko Veselí. Tam v sobotu se svým týmem vstoupí do play off. Nepodceňuje soupeře.

„Není to lehký soupeř, i když si všechny týmy Veselí přály. Hlavně u nich půjde o těžký zápas. Když se dobře nachystáme, tak si myslím, že to tam zvládneme,“ má jasno vzrůstem nevelká brankářka. Jenže o to větší opora. Ani odchod silných hráček a výrazné omlazení týmu Müllnerovou nevystrašily. „Strach ze sezony jsem neměla. My jsme hned dobře doplnily o Janu Šustkovou a Alici Kostelnou. Pak tady jsou mladé hráčky, které se postupně do týmu zapracovávaly. Rozjezd byl sice pomalejší, ale to bych přičítala tomu, že jsme měly v podstatě nový tým. Forma šla ale nahoru, zlepšovaly jsme se a myslím, že jsme na dobré cestě,“ poukazuje i na třináctizápasovou sérii v řadě, kdy si na Anděly soupeři nedokázali přijít a zuby si na nich vylámaly i Michalovce, vládce letošního ročníku MOL ligy.

REPRE? TROŠKU TO MRZÍ, ALE BYLA TO KRÁSA

V Mostě šikovná brankářka narostla i pro reprezentaci. Letos už se ale na soupisku, ani lavičku při reprezentačních akcích nedostala. „Byla jsem v reprezentaci dlouho, jestli se nepletu, tak asi šest let. Nastoupila jsem ve více jak padesáti zápasech, takže čas a šanci jsem dostala, čehož si moc vážím. Všechno jsem si moc užila, i když to samozřejmě trochu mrzí. Ale taky si myslím, že je čas kádr trošku omladit. Teď jsou tam mladé holky, které mají potenciál. Doplnění bylo vhodné,“ říká sympaticky a míří tak i do vlastních řad, odkud se do reprezentace dostaly její mladší spoluhráčky.