Lucie Chaloupková si cestu na mistrovství musela tvrdě vybojovat. Při jednom z kvalifikačních turnajů si Lucka zlomila klíční kost a byla půl roku vyřazená z tréninkového procesu.

„Během letního soustředění na sobě ale zapracovala a z velké části dohnala ztracenou část sezóny. Se ziskem jednoho zlata a jednoho bronzu se jí podařilo proklouznout kvalifikačním sítem, avšak nepatřila mezi favoritky," řekl mostecký kouč Milan Robovský.

Lucie svými úvodními boji na mistrovství dala soupeřkám znát svou odhodlanost získat titul a nekompromisně je porazila. Během dalšího utkání však Lucii došla síla a zápas prohrála. Při posledním utkání, kdy měla šanci získat titul, Lucka v prvních sekundách měla obrovskou šanci soupeřku hodit na čistá záda, ale techniku se jí nepodařilo dotáhnout do úplného konce. Po několika málo desítkách sekund zápasu využila soupeřka Lucčina zaváhání a zápas ukončila před časovým limitem.

Lucie nakonec získala bronzovou medaili a celkově již čtvrtou medaili z mistrovství republiky, kterých se účastnila.
Druhým kvalifikantem byl Jakub Vitvar.

„Kuba měl v kvalifikačních turnajích hendikep, neboť mu pravidla dovolují start ve vyšší věkové kategorii a tak kromě své kategorie starších žáků (do 15ti let) absolvoval boje v kategorii dorostu (do 17ti let). Soupeřům však nadal znát, že je mladší než oni a ziskem jednoho bronzu a spousty bodů za vyhraná utkání se kvalifikoval," vyzdvihl Robovský.

V bojích na mistrovství nechal Jakub pomalu duši. První zápas skončil po základních čtyřech minutách nerozhodně a následovalo dvouminutové prodloužení.

V posledních patnácti sekundách zápasu už bylo nutné zariskovat, což se však nevyvedlo a zápasy prohrál. V dalším zápase si Jakub spravil chuť do dalších bojů, jelikož soupeře deklasoval během prvních desítek sekund. Bohužel pak následovaly dvě prohry, které v celkovém zúčtování vynesly Jakubovi páté místo.

„Zisk Lucčiny bronzové medaile je hodně potěšující a i Kubovo páté místo na mistrovství ČR je pěkné umístění. Oba dva mají vliv celkovém hodnocení klubů, kde jsme obsadili 27. místo z 47, což je na tak malý klub, jako je ten náš, nádherný výsledek," těšilo Milana Robovského.