V uplynulém víkendu mladí sportovci vyrazili hned na tři místa v republice, kde se konaly závody.

V Chomutově se konal krajský přebor dorostenců, kterého se z Mostu zúčastnil Oliver Šamun a přivezl zlatou medaili. V Liberci za mostecký oddíl souttěžily čtyři děti a přivezly tři medaile – stříbro Sorie Fürstová a Celi Petříková a bronz Matyáš Fürst. V Kadani se pak pralo na tatami třináct mosteckých závodníků s bilancí šesti zlatých (Celi Petříková, Bujka Tsedendamba, David Borák, Matyáš Fürst, Eliška Čvančarová a Zuzka Prokešová), tří stříbrných (Teodor Novák, Ihzak Perez, Klaudie Henzlová) a jedné bronzové v podání Káti Lžíčařové.

Fanoušci FK Baník Most-Souš.
Kam za fotbalem: Oba baníkovské týmy hrají doma v sobotu. Áčko hostí posledního

I předchozí týdny rozšiřovaly statistiky mosteckých judistů a to na Velké ceně Litvínova. Tam z Mostu odcestovalo čtyřiadvacet dětí, které si sáhly na dvaadvacet medailí. Osm zlatých si na krk pověsili Michel Kendziura, Eliška Čvančarová, David Borák, Bujka Tsedendamba, Zuzka Prokešová, Justýna Homolková, Ihzak Perez a Albert Raichl. Stříbro brali Teodor Novák, Eliška Nemčeková, Maral Batsukh a Jakub Šimák. Bronz se stal kořistí Vojty Nemčeka, Daniela Pelce, Míši Nemčekové, Štěpána Burdy, Sofie Pražákové, Lukáše Koldy, Pepy Rudla, Magdy Raichlové, Káti Lžíčařové a Hišgé Tsedendamba.

Olomoučtí fotbalisté v prvním zápase podlehli Mostu.
Obhájce titulu z Mostu rozjel čtvrtfinále skvěle. Rozparádil se ve druhé půli

Mezi sebou se pak mostečtí judisté utkali při tradičním judo víkendu v Jesenici. Tam ovšem nejde jen o boje na tatami, ale také učení se novým věcem – vyzkouší si sebeobranu, box, munchaky a protože jsou to děti, tak i dovádění v přírodě a stavění lesních domečků, fotbal nebo promítání pohádky. Rodiče to vítají, malí sportovci si totiž podle nich odpočinou od mobilních telefonů, které nechávají doma. Výsledkem jsou pak cenné medaile.