Na mosteckém autodromu se v minulých dnech jel s příchodem léta první letošní velký automobilový závod. Mimo formulí závodily v Mostě sportovní vozy mnoha kategorií včetně znovu vzkříšeného Octavia cupu s takovými jmény jako Tomáš Enge nebo Michael Vorba! Šafář v sobotu v prvním závodě 20 formulí skvěle odstartoval a z 15. pozice na roštu až do 4. kola jezdil desátý!

„V sobotu to byla skvělá jízda, se svou litrovou formulí jsem se dostal až do TOP 10, přede mnou už byly jen samé dvoulitrové Formule 3! Měl jsem plná zrcátka Tomáše Koreného a Tomáše Chabra, kteří na mne fest tlačili. Vydržel jsem to do 4. kola, kdy šel přede mne Korený a v 6.kole můj týmový kolega Tomáš Chabr. Potom rozhodly zkušenosti, kluci jsou vyjetější, když mne předjeli dávali mi kolem 1,5 vteřiny na kolo. Musíme získat další sponzory a budeme jezdit více takových závodů, v Mostě při jízdě na limitu, jsem se zase něco přiučil a zajel s naším Tomis 03 svůj osobní rekord 1:35,9 min.," sdělil šťastný Šafář, kdy vyjel 3. místo ze 6 jezdců ve „své" kategorii formulí do 1 600 ccm. V této kategorii tedy zvítězil Tomáš Chabr senior a druhý dojel Tomáš Korený.

V nedělním závodě získal Šafář 2. místo, zvítězil opět Tomáš Chabr a tak oba jezdci chomutovského týmu Chabrmotorsport získali doma v Mostě double! Třetí dojel Tomáš Korený, který doplatil na poruchu motoru své formule Gloria.

Na mostecký autodrom se velké závody aut vrátí ještě první zářijový víkend se závody tahačů jako Czech Truck Prix 2016.

(šaf, vev)