V ostré konkurenci nejen domácích, ale i zahraničních soupeřů nasbírali velice slušný bodový příděl do celkového hodnocení seriálu.

Motokárové kategorie jsou členěny podle kubatur a za královskou lze považovat třídu Shifter 125.

V ní se výrazně prosazoval Aleš Kohout, který v barvách mostecké stáje obsadil první místo v kvalifikaci. Ve třech bodovaných závodech pak jezdil na samé špici startovního pole a sváděl skutečně pohledné jezdecké souboje s favorizovaným polským pilotem Glovackim.

Tři stříbrné příčky a tedy 60 bodů Kohoutovi každopádně vynesly průběžné prvenství v bodovací tabulce celého šampionátu.

Na motokáře startoval i hokejista Alinč

V barvách mostecké motokárové stáje ve Vysokém Mýtě startoval tentokrát jako host i sportovec, který je známý spíše z jiných disciplín. Hokejista Jan Alinč má k motorsportu velice vřelý vztah a vzhledem k tomu, že tentokrát mu okolnosti dovolily strávit víkend mimo ledovou plochu, rád této možnosti využil.

Mezi ostrou konkurencí překvapil hned v kvalifikačních jízdách. V měřeném tréninku totiž dokázal zajet čtvrtý nejrychlejší čas. Přetrvávající technické problémy s motorem mu pak ale nedovolily zúročit dobrou startovní pozici do závodů a celý podnik pro něj předčasně skončil.

Mostecký HKC Racing Team se přednostně věnuje výchově mladých závodnických talentů a ve Vysokém Mýtě si velice dobře vedl například šestiletý Matěj Vavro, který ve třídě Bambini dokázal držet krok se špičkou a stabilně dojížděl v první desítce.

Stejně dobře si vedl i Ondřej Korec ve třídě EasyKart 60 a úspěchy mostecké stáje dovršil i Marek Boris Machulda, který je po posledním podniku na průběžném třetím místě bodovací tabulky licencovaných jezdců.

Dušan Matouš