Na hokejbalisty Penta čeká pohárová generálka před startem jarních extraligových bitev. V neděli 21. února od 11.00 hodin se svěřenci kouče Oldřicha Obrtlíka střetnou v pátém kole Českého poháru s rivalem z ústecké Elby. Hraje se na stadionu v Ústí.

„V prvních dvou předkolech jsme byli favorité a je jasné, že chceme v poháru dojít co nejdále. Navíc s Ústím je to pro nás generálka před jarní částí extraligy a chceme vyhrát. V úvodním kole soutěže nás pak čeká vedoucí Plzeň, která má stejné tréninkové podmínky jako my, tedy halu, a s tou chceme pak uspět a na jaře vylepšit naší současnou čtvrtou příčku,“ má jasno lodivod Penta Oldřich Obrtlík.

Ústečané Pento staví do role favorita. O tom, že na hráče Elby nečeká procházka růžovým sadem kouč Ústečanů Jaroslav Pavlík moc dobře ví.
„Vzhledem k počasí trénujeme na hřišti s hokejkami teprve týden. I proto nebyl čas pilovat nějaké herní varianty či taktiku. Budeme se s tím ale muset vypořádat a stejně jako na konci podzimní části bude naším cílem soustředit se na urputnou defenzivu a využít okna v obraně soupeře,“ říká před pohárovou bitvou Pavlík a přidává postřeh. „Most má kvalitnější kádr než my a je jedním z horkých favoritů na vítězství v celé extralize. Pokusíme se ho ale zaskočit,“ plánuje Jaroslav Pavlík.

V dresu Mostu by měl nastoupit i navrátilec a velezkušená opora Slavomír Švancar. Ten chce v jarní části pomoci týmu co k nejlepšímu umístění. „Sláva má obrovskou chuť do hry, absolvoval s námi tréninky a nejen v poháru věřím, že by nám mohl pomoci třeba při přesilových hrách,“ říká na adresu loňského mistra světa Obrtlík.

Zatímco Pentu pomůže matador Švancar, na ústecké straně je velká marodka. Pavlík bude postrádat hned několik hráčů svého kádru.

„Chybět nám budou Hossinger, Hubený a nad dalšími dvěma hráči visí otazník,“ prozrazuje Pavlík a pokračuje: „Dáme tedy znovu prostor starším dorostencům, kteří vedou extraligovou soutěž a už na podzim se jim v poháru dařilo. Vždyť nám vystříleli postup ze 4. kola,“ připomíná kouč Elby výhru 5:4 nad ústeckým týmem DDM. Kdo se bude v neděli ze severočeských extraligistů nakonec radovat z postupu?

Václav Veverka, Pavel Přibyl